Free songs
Home / алтернативна медицина / Древен руски рецепт за трајно ослободување од влакната на лицето

Древен руски рецепт за трајно ослободување од влакната на лицето

Древен руски рецепт за трајно ослободување од влакната – со неколкумесечен третман, влакната најпрво ќе се изретчат, а потоа и сосема ќе исчезнат. Третманот можете да го применувате на сите делови од лицето и телото.

vlakna depilacija liceНачин на подготовка и третман:

Соберете повеќе лушпи од ореви и запалете ги. Добиениот пепел прелијте го со вода. На една лажица пепел прелијте 1 литар вода. Оставете ја смесата да отстои 12 часа, а потоа натопете памук во течноста и тапкајте ги деловите од кожата од кои сакате да ги отстраните влакната.

Потребно е да ја повторувате постапката повеќе пати на ден а смесата можете да ја држите на себе до 30 минути во вид на облога.

Ефектот набрзо ќе почне да се познава.

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss