Free songs
Home / сведоштва / Докторите го отпишале: Победил два тумора благодарение на овој магичен рецепт! (видео)

Докторите го отпишале: Победил два тумора благодарение на овој магичен рецепт! (видео)

Божо Којовиќ од селото Горица во Вранешката долина, после 10 години борба за живот и операции на дури два тумора (на грлото и белите дробови), може да здивне.

bozo-magichen-receptИако лекарите му давале мали шанси да преживее, Божо решил да не се предава. Се информирал за болеста и начинот на лекување, попатно не одбегнувајќи ги ниту народните лекови.

Се правевме да му ја олесниме болеста, да му помогнеме, се подготвував, на сите начини да го извлечам од смртта”, раскажува неговата сопруга Босилка.

Божо го сменил и начинот на исхрана, се откажал од алкохол и цигари, а водата ја заменил со сурутка и чаеви. Во комбинација со препишаните лекови, користел и млади цветови од елка и мед од глуварче. Рецептот за лекот од кого Божо се опоравил и почнал да работи не е тајна, вели неговата сопруга.

Се корне коренот од глуварче, треба да се внимава кога се корне да се искорне целиот корен, за од него да не се извадат лековитите сокови. На четири литри вода ставам шака корења, тоа се загрева до вриење, само околу минута. Се остава да отстои десетина минути и се процедува. По една лажица мед во тоа и се пие”, рекла Босилка.

На сите кои ќе заболат од оваа тешка болест, Божо им порачува да ги слушаат советите на докторите, но и да земаат природни лекови.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss