Home / природен лек / Чудотворен пијалак од компир, јаболко и морков

Чудотворен пијалак од компир, јаболко и морков

Овој чудотворен пијалок за кој ви се потребни три состојки ќе ви помогне за многу болести почнувајќи од слаба крв, па се до спречување на рак, детоксикација, отстранување болка…
2-priroden-napitok-protiv-rchenje-od-gjumbir-i-morkovi-kafepauza.mk_Потребни состојки за овој магичен напиток се еден компир, еден морков и едно јаболко.
ПОДГОТОВКА:
Измијте го овошјето и зеленчукот, исечете ги со кората на парчиња и ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Можете да додадете лимон за да го освежите вкусот.
Најдобро е овој сок да се пие наутро на празен желудник или еден час по појадокот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top