Home / природен лек / Чудо од пијалок – ги лечи речиси сите болести

Чудо од пијалок – ги лечи речиси сите болести

Ви пренесуваме еден сок кој е познат како чудотворен пијалок, а се прави од овошје и зеленчук.

Еве го рецептот за подготовка, па обидетете се да почнете да го употребите уште денеска…

morkovПотребни состојки:

– Еден компир

– Еден морков

– Едно јаболко

Подготовка:

Измијте го овошјето и зеленчукот, исечете ги со кората на парчиња и ставете ги во соковник и веднаш испијте го сокот. Можете да додадете лимон за да го освежите вкусот.

Најдобро е овој сок да се пие наутро на празен желудник или еден час по појадокот.

За брзи резултати пијте го овој сок два пати дневно, наутро и пред 17 часот.

Овој чудотворен пијалок е добар за следните болести:

1. Ги спречува ќелиите на ракот да се развијат.

2. Ги зајакнува белите дробови, спречува срцев удар и висок крвен притисок.

3. Го зајакнува имунолошкиот систем.

4. Добар е за вид, ги елиминира црвените и уморни очи или сувите очи.

5. Помага да ја отстраните болката од физичкиот тренинг, болка во мускулите.

6. Врши детоксикација, помага кај работата на цревата, го елиминира запекот.

7. Го отстранува лошот здив поради проблемите со варењето и инфекција на грлото.

8. Ги намалува менструалните болки.

Овој пијалок не предизвикува нус појави. Многу е хранлив и помага ако треба да изгубите тежина. Ќе збележите дека вашиот имунолошки систем се подобрил после две недели од користењето на овој сок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top