Home / природен лек / Чудо од лек: Овој рецепт ги регенерира коските и зглобовите

Чудо од лек: Овој рецепт ги регенерира коските и зглобовите

Oвој прекрасен природен рецепт е во состојба ефикасно да ја поправи и регенерира состојбата на зглобовите, коските и колената и ја ублажува болката.

lek-640x364Потребни намирници:

– 1 кг мед

– 10 лажички ленено семе

– 50 гр семки од тиква

– 5 лажички сусам

– 3 лажички суво грозје

– 50 гр семки од сончоглед

– 50 гр зрна пченица

Начин на подготовка:

Помешајте ги сите горенаведени состојки во поголем сад, добро промешајте и префрлете во стаклена тегла.

Начин на користење:

Препорачливо е да се зема една лажица пред секој појадок и ручек.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top