Free songs
Home / природен лек / Чудо од кујната: Отстранува брадавици, првут,акни (ВИДЕО)

Чудо од кујната: Отстранува брадавици, првут,акни (ВИДЕО)

Чај од јаболков оцет против воспалено грло

Додадете лажица јаболков оцет во чаша топла вода. Можете да додадете мед.

Една лажица јаболков оцет дневно – немате потреба од лекар

jabolkov-ocet2Искористете ги здравствените придобивки од јаболковиот оцет, така што ќе пиете по една лажица од него секој ден. Ако вкусот ви е прејак, разредете го со сок или вода. Помага при висок холестерол, го регулира притисокот, ја подобрува работата на срцето. Некои истражувања покажале дека козумацијата на јаболков оцет секојдневно пред спиење го регулира и нивото на шеќер во крвта.

Ослободете се од првутот

Измешајте половина чаша млака вода, третина чаша јаболков оцет и една лажица мед. Течноста нанесете ја на скалпот и по должината на косата, замотајте ја со најлон и крпа и оставете да отстои 30 минути. Постапката се повторува еднаш неделно.

Против акни

Природната киселина од јаболковиот оцет може да помогне во борбата со акните. Разредете јаболков оцет во вода, во сооднос 1:3. Со памукче нанесете од течноста на проблематичните зони и оставете да делува 20 минути. Постапката се повторува 2-3 пати дневно, се додека акните не исчезнат.

Отстранување брадавици

Во видеото погледнете како:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top