Home / алтернативна медицина / Чудесен рецепт: Со лек од две состојки тврди дека го лекува ракот

Чудесен рецепт: Со лек од две состојки тврди дека го лекува ракот

Докторката Јоана Будвиг тврди дека секојдневното консумирање на две состојки може за период од 3 до 6 месеци да го уништи ракот.

Таа смета дека ракот може да се победи исклучиво со природни средства, па го претстави нејзиниот рецепт со кој тврди дека го лекува ракот.

johanna-budwig-300x171Како што истакнува докторката, делотворноста на овие две состојки е ефикасна само доколку тие се земаат во комбинација, а не посебно.

-На овој начин се набавуваат липопротеини и фосфатиди кои се од витално значење во присуство на болеста. Ако ги има во организмот, туморот не може да се зголемува, туку напротив, вели д-р Будвиг.

Пациентите на д-р Јоана Будвиг за три месеци се изборувале со ракот.

-Луѓето се прилично скептични кога станува збор за лекување на рак, зашто многумина страдале, а тоа е и најсмртоносната болест. Јас сепак почнав да го користам рецептот на д-р Будвиг и уште сум жива, вели 66-годишна жена.

Еве го нејзиниот рецепт:

Потребни ви се 120 грама урда и 45 грама ленено масло. Овие две состојки измешајте ги додека не се направи густа смеса и целата одеднаш испијте ја.

Ова треба да го подготвувате и да го пиете секојдневно.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top