Home / природен лек / Брзо избелете ги забите со само 2 евтини состојки

Брзо избелете ги забите со само 2 евтини состојки

Потребно ви е:

smile smeenje lice 1 лажица сода бикарбона
– 1 лимон (или зелен лимон)
– 1 четка за заби

Подготовка на пастата:

1. Во помала чинија или шолја ставете лажица сода бикарбона

2. Лимонот пресечете го и исцедете го сокот директно на содата

3. Се добро промешајте додека не добиете паста и причекајте да исчезнат меурчињата

4. Пастата нанесете ја на четката, темелно исчеткајте ги забите и добро исплакнете ги со обична, млака вода.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top