Home / природен лек / Бибер измешан во вода спречува многу болести

Бибер измешан во вода спречува многу болести

Се консумирал во древна Индија и познато е дека помага во изградбата на силен имунитет. Така лечи и болести како дијабетесот и според некои истражувања има моќ да го излечи и ракот.

biberКако да подготвите бибер вода:

Во еден сад истурете два филџани вода за пиење. Додајте две лажички бибер во прав.

Оставете ја водата со биберот да проврие на средна температура. Додајте малку сол и една или две лажички ливчиња од роза. Процедете ја водата и консумирајте ја додека е топла.

Ова се некои од причините поради кои треба да пиете 1 чашка од оваа вода два пати дневно:

-Ви дава енергија

-Спречува запек

-Може да спречи дехидрација

-Помага во слабеењето

-Водата со бибер е добра за вашите коски

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top