Home / природен лек / 3 природни начини за лекување на ишијас

3 природни начини за лекување на ишијас

1. Смелете неколку чешчиња лук со сол, намачкајте го стапалото на болната нога со масло и преврзете претходно намачкано со оваа смеса. Преспијте така во текот на целата ноќ.

kako_se_leci_isijas2. Загрејте на пареа природен мед, без да додавате вода во него, додека не стане како маст. Со него намачкајте ги болните места.

3. Мелени листови на алое со сол, ставете малку масло и добро промешајте ја смесата. Со добиената маст нанесувате на болните места.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top