Free songs
Home / аларм / ВОНРЕДНА СИТУАЦИЈА: Лица во скафандери шетаат низ Скопје – Министерството за здравство закажа прес

ВОНРЕДНА СИТУАЦИЈА: Лица во скафандери шетаат низ Скопје – Министерството за здравство закажа прес

Министерството за здравство закажа вонредна прес конференција за вечерва во 19 часот по информацијата дека на Инфективната Клиника во Скопје починал пациент со симптоми на Ебола.ebola

Речи си сите национални телевизиии јавуваат дека лица облечени во скафандери шетаат низ трговскиот центар Мавровка.

За оваа информација се уште нема официјална потврда.  очекуваме повеќе информации.

Пациент, странец, кој најверојатно потекнува од Велика Британија, на Инфективната клиника бил примен неконтактибилен и со симптоми слични на ебола, и по некое време починал, јави телевизијата Алфа

Според телевизијата, засега нема информации од каде тој допатувал.

Присуството на болеста се уште не било потврдено, објави Алфа, повикувајќи се на свои извори.

Press24

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss