Free songs
Home / алтернативна медицина / Светски познат монах тврди: Лекот од овие три состојки го убива ракот

Светски познат монах тврди: Лекот од овие три состојки го убива ракот

Оваа рецепта успешно се шири во светот, наспроти притисокот и лобистичката моќ на фармацевската индустрија бидејќи монахот го запишал во неговата книга „Од воздухот може да оздравите“.

Потребно ви е:

Aloe-Vera_thumb_medium500_21935дкг свежи листови од алое вера, 6 големи лажици алкохол – рум, ракија или виски, 50дкг природен мед.

Со сува крпа исчистете ги листовите и отстранете ги игличките од краевите,  а потоа искинете го на парчиња без лупење. Ставете ги во блендер, додадете мед и алкохол.  Треба да ги миксирате се додека не добиете еднолична смеса. Препаратот  не е потребно ниту да се вари ниту да се цеди.

Зимајте по една лажица, три пати на ден, половина ас пред оброк. Потрошете ја курата до крај, а препаратот  подготвен чувајте го во фрижидер.

Курир

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top