Free songs
Home / природен лек / Рецепт против грип и настинка на познат кардиолог од Русија

Рецепт против грип и настинка на познат кардиолог од Русија

За овој лек ви се потребни две растенија: ехинацеа и нане.

Ехинацеата е добро позната билка која го јакне имунитетот, а нането во овој случај ја надополнува како имуностимулатор, со позитивно дејство врз срцето и крвните садови.

kapki ehinaceaПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

½ чаша сушена Ехинацеа

½ чаша сушено Нане

Вотка

Стаклена тегла

 

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top