Free songs
Home / аларм / Прво сомнение за ебола во Македонија, почина пациент на Инфективна клиника

Прво сомнение за ебола во Македонија, почина пациент на Инфективна клиника

Прв сомнителен случај на заболен од ебола во Македонија. Алфа дознава дека пациент, странец кој најверојатно потекнува од Велика Британија. Тој бил примен на инфективната клиника со симтоми на ова опасно заболување. Кога бил примен, пациентот бил неконтактибилен и по некое време починал, објави Алфа.infektivna1
Засега нема информации од каде допатувал. Македонските власти ги преземаат сите заштитни протоколи предвидени за ваков случај согласно светските стандарди. Властите веднаш ќе ја информираат Светската здравствена организација.
Присуството на болеста се уште не е потврдено. Сепак , симптомите биле многу слични.
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss