Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / аларм / Пиела многу чај мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Пиела многу чај мислејќи здраво е – почнале да и се кршат коските

Болката во долниот дел на грбот, раката и ногата кај 47 годишна жена, според медицинскиот тим на Хенри Форд, од здраствениот дом во Детроит, била поврзана со нејзината дневна конзумација на супер силен чај (ставала премногу кесички во една чаша, мислејќи дека тоа е поздраво.

cajПо истрпената болка во период од пет години, докторите константирале дека причината е 17 годишното пиење на чај, секој ден, при што користела од 100 до 150 кесички.
Доктор Навен Какумани пронашол високо ниво на флуор во чајот кој создал флуороза во коските на жената, кој обично може да се најде во области само со високо ниво на флуор во водата.
Флуорот покрај болките, предизвикал и оштетување на нејзините заби, по што истите морале да бидат отстранети.
Лекарите ја советувале таа повеќе да не конзумира чај со цел да го подобри здравјето.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top