Free songs
Home / аларм / Над 20.000 заразени со вирусот Зика, 2.000 се бремени жени

Над 20.000 заразени со вирусот Зика, 2.000 се бремени жени

Во Колумбија официјално беше соопштено дека се регистрирани 20.297 заразени со вирусот Зика, од кои 2.116 се бремени жени.

virus-zika1Светската здравствена организација во понеделник свикува итно заседание за опасноста од вирусот Зика, што се пренесува преку каснување од комарец.

Според СЗО, тој се шири со голема брзина на американскиот континент, каде што оваа година се очекуваат меѓу три и четири милиони заразени.

Во Бразил досега има 1,5 милиони заразени.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss