Free songs
Home / природен лек / Јадете од ова секој ден и ќе си го продолжите животот

Јадете од ова секој ден и ќе си го продолжите животот

Дали сте знаеле дека само 30 грама јаткасти плодови дневно би можеле да ни го продолжат животот за две години?

bademiКога станува збор за жените, конзумирањето на само две раце од овие плодови неделно, може да го продолжи нивниот живот подеднакво како и џогирањето четири часа неделно.

Жените кои имаат висок ризик од болести на срцето можат да го преполоват ризикот со консумирање на една лажичка путер од кикирики еднаш дневно.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top