Free songs
Home / сведоштва / ФОТО: Го победила ракот со трчање маратон 366 дена и веганска храна

ФОТО: Го победила ракот со трчање маратон 366 дена и веганска храна

Шеесет годишните Џенет и Алан Мареј поминале 366 дена маратон во Австралија.

Во текот на своето патување, тие патувале повеќе од 10.000 километри. Целта на нивното патување била да трчаат секој ден, и по дождот и по ветерот. Покрај тоа, тие ја исполниле својата исцрпувачка задача да јадат само веганска храна, конзумирање десетици банани дневно,многу овошје и зеленчук.

Но најзабележителните нешто во врска со оваа приказна е дека претходно на Џенет и било дијагностициран рак, за која таа одлучила да се бори и ја победила оваа битка,која за некои тоа многу чини .

maratonci-2-500 maratonci-1-500

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top