Free songs
Home / природен лек / Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Според објавените истражувања во Британија, утврдено е дека оваа билка поради својот активен спој познат како апигенин на многу ефикасен начин го лекува ракот на белите дробови. Се смета дека овој спој уништува дури 90% од канцерогените ќелии.

Подготовка:

Најпрво исечкајте околу 15 грама корен од магдонос, а потоа сварете го во 200 милилитри вода. Потоа додадете и магдоност во истиот сад и оставете да се вари некои 5-6 минути. Откако водата ќе зоврие покријте го тенџерето и оставете да отстои 15 минути, а потоа процедете.

Се пијат 3 шолји од овој чај дневно за максимална ефикасност.

Магдоност е ефикасен и делотворен при ослободување на камен во бубрезите, како и во лекување на уринарни инфекции.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top