Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / природен лек / Ако сте раздразливи и нервозни – ова ќе ви помогне

Ако сте раздразливи и нервозни – ова ќе ви помогне

Загрејте 1 литар маслиново масло во сад на 40 Целзиусови степени. Во топлото масло додадете 50 грама сушена мајчина душичка сомелена во прав.

majcina dusica lekСадот со масло ставете го во друг поголем сад со врела вода и загревајте го мевлемот на пареа два часа, потоа тргнете го и оставете го да стои 12 часа.

Оладеното масло процедете го низ газа и оставете го да стои во фрижидер. Мевлемот потоа е подготвен за употреба.

Секоја вечер масирајте го ‘рбетот од долниот дел на грбот, па нагоре завршувајќи кај вратот. Дејството на овој мевлем е многу ефикасно.

Дури ако само ги масирате стапалата и рацете ќе се ослободите од раздразливост, од други симптоми на нервно растројство и многу подобро ќе се чувствувате.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top