Free songs
Home / Болести и лечење / 5 работи кои жената ги наследува од мајката

5 работи кои жената ги наследува од мајката

Здравствената состојба на жената, многу често зависи од здравјето на нејзината мајка. Така, некои работи се генетски предодредени и гледајќи на мајката може на време да се откријат и елиминираат некои здравствени проблеми.

osteoporozaКаква мајка таква ќерка, барем што се однесува до здравјето. Многу болести се наследни и жените мора да се свесни така што ќе делуваат на време, како што Анџелина Џоли направи масекотомија на двете дојки, за да не ја снајде судбината на нејзината мајка.

Еве што жените треба да земат во предвид:

  • Времето на влегување во менопауза
  • Зголемен ризик на рак на дојка
  • Остеопороза
  • Болки во зголбовите
  • Склоност кон мигрени
Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss