Free songs
Home / алтернативна медицина / 3 вежби со кои ќе имате затегнато лице (Видео)

3 вежби со кои ќе имате затегнато лице (Видео)

Ви претставуваме видео со неколку фантастични вежби за одржување на тонусот на мускулите на лицето.

hitportal-vezbi-z-lice-260x165Во првата вежба треба да ги подигате веѓите и да го збрчкате челото. Со тоа ја зголемувате циркулацијата на тој дел од лицето и помагате кожата долго да остане затегната.

Во втората вежба се лутите – ги грчите мускулите на носот и пределот околу очите. Оваа вежба го одржува тонусот на мускулите на средината на лицето.

Масирајќи ги образите со кружни движења на раката ја ослободувате вилицата од напнатост и ја затегнувате кожата.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss