Free songs
Home / 2015 / March (page 2)

Monthly Archives: March 2015

Ве мачат киселини во желудникот – ова помага

Ве мачат киселини во желудникот – ова помага

Здравјето на желудникот е директно поврзано со начинот на исхраната, но и со стресот. Желудникот освен што реагира на тоа што јадеме и пиеме, тој е исклучително чувствителен и на стрес и на другите психолошки нарушувања. Основна задача на желудникот ...

Read More »

За болки во увото – Бабини рецепти

За болки во увото – Бабини рецепти

Растението “Чуваркуќа” може многу да помогне. Се цеди сокот и се капнуваат неколку капки во увото и се чека само неколку минути, а резултати секогаш има. Некогаш, овој исцедок може и да се затопли, бидејќи и топлината влијае за намалување ...

Read More »

Челото ги отсликува органите за варење, носот – панкреасот

Челото ги отсликува органите за варење, носот – панкреасот

Челото, носот, брадата, десниот образ, левиот образ – сите овие пет елементи на човечкото лице даваат одговори што се случува во телото. Ова е една од основите на кинеската традиционална медицина. Но, прво треба да се научи што значат сигналите ...

Read More »

Сензационално откритие за моќта на природен лек – излекувајте се со жубуркање на масло во уста

Сензационално откритие за моќта на природен лек – излекувајте се со жубуркање на масло во уста

Новиот метод за лекување голем број болести со жубуркање на масло во уста ја откри доктор Карач на Конгресот на Украинското здружение на онколозите и бактериолозите. Неговата постапка за многумина е сомнителна, но за среќа не е комплицирана за да ...

Read More »

„Гугл“ изработува алка за запирање на клетките на ракот

„Гугл“ изработува алка за запирање на клетките на ракот

Алката со име НП (Nanoparticle Phoresis), треба автоматски да модифицира или уништи една или повеќе мети во крвата, кои негативно влијаат на здравјето, и тоа со пренос (фореза) на енергијата – емитување на радио бранови, магнетни полиња, акустични вибрации, инфрацрвени ...

Read More »

Проверете дали сте бремени со методот на старите Египќани. Проверено е точен!

Проверете дали сте бремени со методот на старите Египќани. Проверено е точен!

Иако звучи потполно неверојатно, старите Египќани пред неколку илјади години имале домашен тест за бременост и тоа зачудувачки прецизен. Ова значи дека овие луѓе не само што имале природен лек за речиси секоја болест, туку и дека со помош на ...

Read More »

Секој прст е врзан за два органи: Јапонски метод за лечење за само неколку минути

Секој прст е врзан за два органи: Јапонски метод за лечење за само неколку минути

Џин шин џицу е древен облик на јапонска уметност за исцелување која помага за балансирање на емоциите и тоа благодарение на стимулацијата на одредени точки на рацете. За оние кои не слушнале за џин шин џицу, древна јапонска вештина и ...

Read More »

Како реагира бебето во утробата кога мајката пуши

Како реагира бебето во утробата кога мајката пуши

Кадрите од 4D ултразвукот, детално прикажуваат што се случува со нероденото дете во утробата на мајката пушач. Тие кадри настанале во рамките на истражувањето на универзитетот “Durham”, кое следело 20 идни мајки, од кои 4 пушеле во просек по 14 ...

Read More »

Како брзо да го сопрете икањето

Како брзо да го сопрете икањето

Како најчести виновници за појавата на икањето се споменуваат газираните пијалоци, пребрзото јадење или прејадување, силни емоции како страв, возбуда, консумирањето алкохол во голема количина… Икањето поминува за неколку минути, но не постои човек на кој не му пречи и ...

Read More »

Трик кој им помогнал на многумина да се одвикнат од цигари

Трик кој им помогнал на многумина да се одвикнат од цигари

Свесни сте дека пушењето е штетно по вашето здравје и дека тоа е навика која кога тогаш мора да ја исфрлите од животот. Трикот е многу едноставен и им помогнал на многумина да се откажат. Земете една лажица сода бикарбона ...

Read More »
Scroll To Top