Free songs
Home / 2014 (page 5)

Yearly Archives: 2014

Се вцрвувате кога пиете – имате ризик од инфаркт

Се вцрвувате кога пиете – имате ризик од инфаркт

Научниците предупредуваат – оние кои што при консумацијата на алкохолот забележуваат руменило на кожата на лицето, би требало да посветат поголемо внимание на својот крвен притисок. Руменилото кое што се јавува кај многу луѓе при консумацијата на алкохол е знак ...

Read More »

Испробајте: Природен регенератор за сува коса која опаѓа

Испробајте: Природен регенератор за сува коса која опаѓа

Губењето на сјајот на косата е првиот знак кој укажува дека и е потребна интензивна нега. Ако во последно време забележавте дека на четката имате повеќе влакна од вообичаено, а косата ви стана сува и крута на допир, природните решенија ...

Read More »

Овој чај ќе ви помогне против отечени нозе

Овој чај ќе ви помогне против отечени нозе

Слабата циркулација, менструалниот циклус, прекумерната телесна тежина, лошата исхрана и бременоста се само некои од причините на непријатното чувство на тешки и изморени нозе. Ако на сето тоа се додаде и промената на температурата, топлината и влажноста, отекувањето што е ...

Read More »

Како да се заштитите од рак на кожата

Како да се заштитите од рак на кожата

На 24 годишниот Енди Праутинг за време на летниот одмор во Турција му се појавила бенка која ја сменила бојата и составот кога се вратил од одморот. Во август бенката му била хируршки отстранета, но наскоро дознал дека ракот се ...

Read More »

Стар рецепт против кашлица од само 2 состојки

Стар рецепт против кашлица од само 2 состојки

Состојки: 1-2 листови зелка Мед Начин на подготовка: Одвојте еден лист зелка и ставете го да постои неколку минути во врела вода -да стане топол и мек. Потоа едната страна намачкајте ја со мед и намачканата страна ставете ја на градите. ...

Read More »

Ако кашлањето не се смирува 8 недели – веднаш на лекар

Ако кашлањето не се смирува 8 недели – веднаш на лекар

Многу состојби и болести може да предизвикаат пролонгирана кашлица, но најчести се следните пет: постназално слевање секрет, астма, гастроезофагеална рефлуксна болест (ГЕРБ), хроничен бронхитис и третман со АЦЕ-инхибитори (лекови против висок крвен притисок). Честопати присутни се и повеќе етиолошки фактори, ...

Read More »

Јазикот открива какво е вашето здравје: Од алергии до сифилис

Јазикот открива какво е вашето здравје: Од алергии до сифилис

Симптомите на болестите се покажуваат на различни начини, но она што веројатно не сте го знаеле е дека првите знаци на болестите може да ги видите токму на вашиот јазик! Токму јазикот на докторите им помага при поставување на најразлични ...

Read More »

Еве како да ги прочистите белите дробови за 3 дена

Еве како да ги прочистите белите дробови за 3 дена

Многу луѓе никогаш не запалиле цигара, а сепак имаат проблеми со белите дробови, додека други пушат по 45 години, а белите дробови сеуште добро им функционираат… сето тоа зависи од личност до личност, а ние во продолжение ќе ви кажеме ...

Read More »

Овошјето како лек – што лечи банана, ананас, киви…

Овошјето како лек – што лечи банана, ананас, киви…

БАНАНА Потребно е секојдневно да се консумира најмалку една банана, бидејќи ова овошје содржи се што му е потребно на организмот, меѓудругото и сите 8 аминокиселини ( кои организмот не ги произведува сам туку потребно е да се внесуваат со ...

Read More »

Сусам – чудотворна намирница лек за разни болести

Сусам – чудотворна намирница лек за разни болести

За неговата лековитост знаеле старите Египќани, Асирците, Вавилонците, Индусите и Кинезите, а сусамот и до ден денес се користи против забоболка, ќелавост, првут… Сусамот денес најмногу се одгледува во Кина, Индија и Судан, а неговото семе содржи меѓу 45 и ...

Read More »
Scroll To Top