Home / Tag Archives: hrana

Tag Archives: hrana

Feed Subscription

Коријандерот штити од труење со храна, лечи бактерии, против пролив и цревни инфекции

Коријандерот штити од труење со храна, лечи бактерии, против пролив и цревни инфекции

Коријандерот штити од труење со храна, го смирува надразнетиот желудник и ја регулира функцијата на цревата. Ова е еден од најстарите зачини во светот кој Египќаните го користат кога имаат стомачни проблеми. Истражувањата покажуваат дека семките од коријандерот го забрзуваат ...

Read More »
Scroll To Top