Free songs
Home / 2016 / May (page 3)

Monthly Archives: May 2016

Лек за колитис, дијареа, лузни, против болка ..

Лек за колитис, дијареа, лузни, против болка ..

мускат­ното оревче е зим­зе­лено дрво од фами­ли­јата Myristicaceae и е еден од нај­ста­рите зачини кои се кори­стат во исхра­ната. Се упо­тре­бува и семето, одно­сно пло­дот во форма на орев и цве­тот од дрвото, кој има послатка арома.расте во висина и ...

Read More »

Бабини Tрикови против икање

Бабини Tрикови против икање

Двата најуспешни механизми за да ја спречите икавицата: Во првата група спаѓаат методите со кои се зголемува нивото на јаглероден диоксид (CO2) во крвта, што ги инхибира грчењата на дијафрагмата. Тука спаѓаат техниките како задржување на здивот и дишење во ...

Read More »

Волшебна смеса од банана – лечи кашлица и болки во стомакот

Волшебна смеса од банана – лечи кашлица и болки во стомакот

Смеса од банана мед и вода е многу корисна против кашлица и болки во стомакот. Таа ги намалува белодробните и стомачните спазми. Подготовка 1 зрела банана  –  испасирајте или сомелете во блендер. додадете една лажица мед и еден филџан за ...

Read More »

Коскени шилци – симптоми и лечење

Коскени шилци – симптоми и лечење

СИМПТОМИ: вртоглавица, главоболка, отежнато одржување на рамнотежата остра болка при пренесувањето на тежината на едното или двете стапала вкочанетост или болка во вратот или грбот, боцкање и шилци во вратот, рацете или дланките Речиси сите ние некогаш сме се разбудиле ...

Read More »

Цимет – лек за лош здив, ‘рчење и вртоглавица

Цимет – лек за лош здив, ‘рчење и вртоглавица

Неколку студии покажаа дека циметот има антисептички својства и ги убива бактериите… Како да го користите: за да ​​направите чај, измешајте пола лажичка цимет во прав со една чаша зовриена вода. За лош здив, измешајте го со ладна вода и употребувајте го за плакнење на устата. Циметот, исто така, може да се користи и за дезинфекција на рацете, обично во форма ...

Read More »

25 години бил неподвижен – се пријавил да биде заморче на тестирање – сега оди (Видео)

25 години бил неподвижен – се пријавил да биде заморче на тестирање – сега оди (Видео)

Џо Фишер имал незгода во која скршил 4 пршлени и бил врзан за инвалидска количка. Тој цели 25 години не можел да оди, но откако му понудиле да учествува во тестирањето на овој производ, денес тој има надеж повторно да прооди. ...

Read More »

Крвта ви е слаба – бабин рецепт како брзо да ја подобрите крвната слика

Крвта ви е слаба – бабин рецепт како брзо да ја подобрите крвната слика

Понекогаш, едноставно се случува имунитетот да опадне, мастите да се зголемат, а железото и хемоглобинот да се под нормалните граници. Што да правите, како да ја вратите вашата крвна слика во нормалните граници? Во продолжение, ви препорачуваме еден многу едноставен ...

Read More »

Бабини рецепти: Лекови од ленено семе

Бабини рецепти: Лекови од ленено семе

Лененото семе содржи растителни масла во чиј состав влегуваат глицериди на линолната, линолеинската и стеаринска киселина, белковини, витамин А,јаглехидрати, органски киселини,слуз, ферменти, гликонид линамарин Против камен во мокрачата- да се пие по 1 лажица ленено семе, навечер и на утро ...

Read More »

Медицината немоќна- ова е болеста од која ќе заболат 2 милиони луѓе

Медицината немоќна- ова е болеста од која ќе заболат 2 милиони луѓе

Инфекцијата од оваа болест е посебно тешко да се утврди кај децата поради тоа што болеста во таа возраст изгледа сосема поинаку отколку кај возрасните. Годишно 32.000 деца заболуваат од туберколоза поради тоа што се отпорни на лековите покажуваат најновите ...

Read More »

КОНБУХА – ова е “Чај на бесмртноста”

КОНБУХА – ова е “Чај на бесмртноста”

Комбухата е здрав напиток кој се прави од јапонска чајна габа – комбуха. Комбухата се користела во Источна Европа, Русија и Јапонија неколку столетија. Самото име комбуха потекнува од Јапонија од 415 година. Во прастарите времиња комбухата била привилегија само ...

Read More »
Scroll To Top