Free songs
Home / 2015 / March

Monthly Archives: March 2015

МОРА да јадете Урми – Еве зошто

МОРА да јадете Урми – Еве зошто

Еве зошто треба да јадете барем седум урми дневно – тежат околу 70 грама, па ако ги земеш автоматски примаш 70 мг калциум кој е добар за коските, зглобовите и нервите, 35 мг фосфор кој е храна за мозокот и ...

Read More »

Нема веќе умирање од рак – лекот e во цревата тврдат научници

Нема веќе умирање од рак – лекот e во цревата тврдат научници

„Сите тумори на различни ткива и органи може да се убијат со силна дози на хемотерапија и зрачење, но проблем е што со  третманот на метастазирани тумори пред се’ се убива пациентот”. Решението кое би можело да овозможи лекување на ...

Read More »

Ова секој треба да го знае – Како да преживеете инфаркт ако сте сам

Ова секој треба да го знае – Како да преживеете инфаркт ако сте сам

Споделете го овој пост ова би требало секој да го знае. Ова е постапка која секој човек би требало да ја знае – за секој случај. Злото не бира кога ќе дојде а според истражувањата во 80 насто од случаите ...

Read More »

Лесен народен лек за луѓе со висок шеќер

Лесен народен лек за луѓе со висок шеќер

Потребно е да конзумирате секое утро по една супена лажица кокосово брашно, на гладно, со вода. Се гризе убаво брашното, па се пие една чаша вода откако ќе го голтнете. Бидете редовни и правете го ова само наутро. Резултатот од ...

Read More »

Лек кој лечи крајници и грло за 1 ден – проверено

Лек кој лечи крајници и грло за 1 ден – проверено

Уште еден проверен, едноставен, но многу ефектен рецепт од Руската традиционална медицина за лекување на воспалено грло и крајници. 1 погелемо парче цвекло 9% алкохолен оцет/киселина Изрендајте го цвеклото на ситно ренде…на 250гр изрендано цвекло додадете 1 супена лажица оцет, ...

Read More »

Единствен проверен лек за грипот (Видео)

Единствен проверен лек за грипот  (Видео)

Поради медиумите луѓето денеска стануваат се повеќе хистерични и конфузни околу начинот за тоа како да се излекуваат од грипот. А доволно е само да го искористат сончевиот витамин кој може да ги направи да бидат здрави низ текот на ...

Read More »

Чиа, киноа и макадамија – помодарство или потреба од здрава храна?

Чиа, киноа и макадамија – помодарство или потреба од здрава храна?

Семињата од чиа, киноа и од макадамија последнава година станаа главен хит во исхраната на приврзаниците на здравата исхрана во земјава. Иако малкумина знаат како изгледаат и како се употребуваат во исхраната овие производи, сепак од нивното име веднаш може ...

Read More »

Кога треба да се пие топла а кога ладна вода?

Кога треба да се пие топла а кога ладна вода?

Различни проблеми поврзани со телото може да бидат третирани само со вода, само треба да ја промените нејзината температура. Ладна вода е онаа која е малку поладна од собната температура, а топла е онаа која е со 4-5 степени потопла ...

Read More »

Апсурдно, ама делува: Стар руски лек за грло – лижење мед од кутлача

Апсурдно, ама делува: Стар руски лек за грло – лижење мед од кутлача

Кога ве боли грло или кога имате воспаление на крајниците, наједноставното што можете да го направите е да го пробате овој стар руски народен рецепт.Наводно, овој метод навистина делува, а постои и објаснување зошто е тоа така. Ако имате ангина, ...

Read More »

Внимателно: Мислите дека користите зачин, но во прашање е отров!

Внимателно: Мислите дека користите зачин, но во прашање е отров!

Сувата мешавина на зачини се наоѓа на полица кај повеќето домаќнки, но ретко кој знае дека овие тегли се, всушност, полни со отров. Доволно е само да го прочитате составот и да ви биде јасно дека содржината на овие мешавини ...

Read More »
Scroll To Top