Free songs
Home / 2016 / July (page 7)

Monthly Archives: July 2016

Не тргнувајте на одмор без неопходните лекови

Не тргнувајте на одмор без неопходните лекови

Годишните одмори се во полн ек, а најголем дел од македонските граѓани кои ќе патуваат во странство ја подготвуваат домашната подвижна патна аптека. Заради високите температури први на листата се кремите против изгореници, но и препаратите за заштита од каснување ...

Read More »

За жед, треска, воспаление, иритација на абдоменот – Семе од афион

За жед, треска, воспаление, иритација на абдоменот – Семе од афион

Семето од афион е она што се деривира и преработува од растнието афион (Papaver somniferum). Овие семиња не содржат наркотични својства. Иако е точно дека непроцесираното семе на растението содржи алкалоиди како морфиум, лек за болка кој создава зависност, обработените ...

Read More »

Овој напиток ги убива сите непријатни мириси – Мирис на нозете, пот..

Овој напиток ги убива сите непријатни мириси – Мирис на нозете, пот..

2 јаболка 4-5 листови од свеж кељ 1 куп магдонос 1 исцеден лимон (сок) 1 парче ѓумбир Состојки се мијат во ладна вода и ставете сето тоа заедно во блендер Ако овошје и зеленчук не е разладено, во блендер додадете ...

Read More »

Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Состојки потребни: 1 дл сок од лимон, 2 лажички магдонос, 1,5 дл дестилирана вода и 0,5 дл од 70 проценти алкохол. Подготовка магдоносот се сецка и го поливате со дестилирана вода и алкохол. Растресете ја теглата, затворете го и нека ...

Read More »

Имате подочници еве од што може да боледувате

Имате подочници еве од што може да боледувате

Примерите за настанокот на темните подочници и кеси под очите се многубројни, а најчести се: -Зголемување на темниот пигмент меланин, кој е одговорен за темните кругови околу очите -Губење на масните ткива под очите што природно исчезнува во текот на ...

Read More »
Scroll To Top