Free songs
Home / алтернативна медицина (page 46)

Category Archives: алтернативна медицина

Feed Subscription

Лечење на рак со сода бикарбона

Лечење на рак со сода бикарбона

Ќе ви опишеме неколку терапии за лечење од рак, со сода бикарбона, начин кој им помогнал на стотина луѓе. Важно е да сфатите дека ракот е сериозна болест и дека ваквата терапија мора да се извршува по стручен надзор на ...

Read More »

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Масло од канабис – природен лек против рак и помага во ублажување на болките (Видео)

Иако претставниците на медицината цврсто стојат на својата изјава дека марихуаната е штетна дрога, Канаѓанецот Рик Симпсон го посвети својот живот и кариера за да го докаже спротивното – марихуаната може и да лечи! Откако се излечил себеси со масло ...

Read More »

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Чудотворна печурка од Тибет – Нема болест што не ја лечи, а го зголемува и либидото

Позната е под латинското име Cordyceps sinensiss, а месното население на Непал ја вика варша гумба. Оваа чудотворно лековита медицинска печурка која расне во високите планини на југозападна Кина и на Тибет  има вчудовидувачка природна моќ да ги поттикне виталноста, ...

Read More »

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Лечење на рак со Газија – за некого спас, за некого отров

Давеникот се фаќа за сламка, а болниот за сè што може да му помогне. И, ако на многумина петролејот им е асоцијација за осветлување, за многу болни е лек против болест. Низ вековите петролејот важел за народен лек против разни ...

Read More »

Зошто се Јапонците долговечни – што јадат?

Зошто се Јапонците долговечни – што јадат?

Лекарите и нутриционистите укажуваат дека со години јапонската исхрана е премногу здрава. И не само тоа, експертите сметаат дека изборот на намирници кои отсекогаш јапонците ги користеле во својата исхрана, придонеле до тоа да тие бидат лидери во борбата против ...

Read More »

Лечење со топла вода – ќе се зачудите кои се болести се на листата

Лечење со топла вода – ќе се зачудите кои се болести се на листата

Во Јапонија е навика да се пие вода веднаш по будењето. И научните тестови, исто така ги признале предностите на оваа техника. Лечењето со вода дава резултати за „стари“ и сериозни болести како и за „нови“ модерни заболувања – и ...

Read More »

Акупунктура – лечење без операции

Акупунктура – лечење без операции

Телото на секое човечко суштество е поврзано со енергетски канали со сите витални органи, а на секои од тие енергетски канали се наоѓаат стотици акупунктурни точки преку кои поминува витална енергија. Доколку дојде до прекин на проток на енергија до ...

Read More »

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Тајната на долговечните Тибетанци – 5те Тибетантски ритуали за беспрекорно здравје (Видео/Фото)

Секое тело има седум енергетски центри или чакри. Секоја чакра  е во одредена врска со седумте ендокрини жлезди во човечкото тело. Познато е дека овие хормони управуваат со сите телесни функции, вклучувајќи го и процесот на стареење. Тибетантските ритуали или ...

Read More »

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Лекар лечи рак, сида и други болести само со древни рецепти запишани во библијата

Доктор кој лечи заболувања како рак, сида и сите останати болести тврди дека користи стародревни рецепти од Библијата. Доктор Ричард Шултз станал светски познат доктор со примена на древните и едноставни техники на лечење, кои уште пред 3500 години се ...

Read More »

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Кинески лекар тврди дека делува – Исфрлете ги камењата од жолчката и црниот дроб по природен пат

Споделете ја оваа вест бидејќи оние кој ја пробале тврдат дека навистина делува. Ова, велат тие, ќе им помогне на многумина. Кинески лекар д-р. Lai Chiu Nan препорачува потполно природен метод на отстранување на камен од жолчката – кои се ...

Read More »
Scroll To Top