Free songs
Home / аларм (page 20)

Category Archives: аларм

Feed Subscription

ЛЕК од Семките од лубеница – се варат – еве што лечат

ЛЕК од Семките од лубеница – се варат – еве што лечат

Во текот на консумирање на лубеница, многу луѓе ги фрлаат нејзините семки. Оние пак, кои не го прават тоа, си помагаат за варењето на храната и за жал тоа е се’. Семките додека го поминуваат дигестивниот тракт, остануваат цели и ...

Read More »

КОЦКИТЕ МРАЗ: Полни се со смртоносни бактерии – еве што може да ве снајде!

КОЦКИТЕ МРАЗ: Полни се со смртоносни бактерии – еве што може да ве снајде!

Доктор Притиш Тош, експерт за заразни болести од клиниката Мејо и Мартин Бакнаваге од универзитетот во Пенсилванија објаснија за Хафингтон пост кои опасности демнат од коцките мраз. 1. Бактерии Коцките лед можат да бидат загадени кога се направени од загадена ...

Read More »

Престанете да јадете бел леб и за неколку недели ќе ги забележите следните 3 промени

Престанете да јадете бел леб и за неколку недели ќе ги забележите следните 3 промени

Доколку сакате да го изгубите вишокот на килограми, да добиете поголема енергија како и да го избегнете гладот веднаш престанете да конзумирате бел леб и за време од само неколку недели ќе ги забележите следните 3 промени: 1. Ќе изгубите ...

Read More »

Чорапи во лето, да или не

Чорапи во лето, да или не

Ова е едно од најактуелните прашања. Дојде летото и многумина од нас едвај чекаа да ги исфрат чорапите од нивната гардероба. Секако, ако облечете сандали сигурно нема да ги носите, за да не изгледате како источногермански турист. Но дали треба ...

Read More »

Дали ќе ве касне комарец – еве како ги бираат своите жртви

Дали ќе ве касне комарец – еве како ги бираат своите жртви

Има луѓе кои се ” имуни” на комарци и спокојно можат да го поминуваат слободното време надвор. Постојат меѓутоа други , кои се како магнет за овие инсекти . Микробиологот Роб Најт објаснува дека привлекувањето на комарците зависи од микроорганизмите ...

Read More »

Дали трудниците смеат да се сончаат?

Дали трудниците смеат да се сончаат?

Според докторите, за трудниците важат истите правила во врска со сончањето, како за сите други. За трудниците кои немаат ризична бременост важат истите правила за заштита од УВ зраци како и кај сите други. Тоа подразбира сончање во раните утрински ...

Read More »

Во мастики, ледени чаеви, чоколади – Јадеме „вештачки шеќер“ кој прави дупки во мозокот

Во мастики, ледени чаеви, чоколади – Јадеме „вештачки шеќер“ кој прави дупки во мозокот

Според научните студии, аспартамот може да предизвика многу штетни дејства, меѓу кои и тумор на мозокот, слепило и дури 90 други болести Аспартам или вештачкиот шеќер, иако одобрен од американскиот Завод за заштита на здравјето (ФДА) како безбеден додаток на ...

Read More »

Внимавајте: Од климата болат зглобовите, потскокнува срцето, води и кон астма и бронхитис

Внимавајте: Од климата болат зглобовите, потскокнува срцето, води и кон астма и бронхитис

Дури 50 проценти од болестите во затворени простории настануваат поради загадениот воздух, а во климите се насобираат бактерии, мувлата и габи кои предизвикуваат тешки инфекции. Доколку клима уредот редовно се одржува, таа не само што го прочистува воздухот, туку и ...

Read More »

Шишиња од кои не смеете да пиете вода

Шишиња од кои не смеете да пиете вода

Сите ние, особено во топлите денови. посегнуваме по првото пластично шише што ќе ни дојде под рака и во него точиме вода, за да ни се најде. Меѓутоа, дали некогаш сте се запрашале колку е безбедна пластиката од која пиете вода? ...

Read More »

Мачката и го лижела лицето – ослепела поради тоа

Мачката и го лижела лицето – ослепела поради тоа

Сопствениците на домашните миленици треба да бидат свесни дека лижењето од мачките носи сериозни последици, а токму тоа и се случило и на оваа жена Една ноќ се разбудила, откако плуканица од мачката и влегла во окото, а поради тоа ...

Read More »
Scroll To Top