Free songs
Home / 2018 / January

Monthly Archives: January 2018

Симптоми што укажуваат на рак на желудникот

Симптоми што укажуваат на рак на желудникот

Канцер на желудникот претставува развој на тумори во желудникот поради неконтролирано растење на клетките. Истражувањата покажуваат дека од рак на желудник најчесто заболуваат мажи над 55 години кои не внесувале доволно влакна во исхраната, често јаделе црвено месо, зачинета и ...

Read More »

Kако изгледа канцерогено јаболко?

Kако изгледа канцерогено јаболко?

Позната е изреката која вели дека со едно јаболко на ден, повее не ви е потребен лекар. Но сепак морате да бидете многу внимателни. Голем производители и трговци ги мачкаат јаболката со восок за да останат подолго свежи. И додека ...

Read More »

Направена програма која предвидува кога ќе умреме- 90% е сигурна

Направена програма која предвидува кога ќе умреме- 90% е сигурна

Научници од Универзитетот Стенфорд направиле вештачка интелигенциоја која со сигурност од дури 90 проценти може да предвиди кога пациентот во болница ќе почине. Иако се звучи прилично контроверзно, тим на научници тврди дека нивната работа драстично може да ја подобри ...

Read More »

Нема повеќе пломби – нов лек помага забите да се излечат сами

Нема повеќе пломби – нов лек помага забите да се излечат сами

Пломбите за заби ќе заминат во историјата благодарение новото откритие – лекот наречен Tideglusib. Лекот е развиен и се тестираше за Алцхајмерова болест, но се покажа дека исто така помага за поттикнување на природниот механизам на забите за раст, па ...

Read More »

3 работи кои секојдневно ги правиме – а можат буквално да не парализираат

3 работи кои секојдневно ги правиме – а можат буквално да не парализираат

Кревањето на тешки предмети и нагли движења при спортски активности можат да доведат до дискус хернија. Лумбална дискус хернија претставува поместување на дискусот од меѓупршленскиот простор во слабинскиот дел на половината, при што доаѓа до вклештување на нервот, оваа состојба ...

Read More »

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Само две капки од оваа смеса во ушите и поправа 97% од слухот, дури и кај луѓе над 80 години

Природен лек кој е особено добар при проблеми со ушите. Можете да го пробате. За негова подготовка потребно ви е: 3 чешниња лук капалка маслиново масло газа Чешнињата лук исчистете ги од лушпите, исцедете го нивниот сок и измешајте го ...

Read More »

Лек за испукани капилари – многу луѓе не знаат за него

Лек за испукани капилари – многу луѓе не знаат за него

Испукани ви се капиларите и ужасна појава под кожата, која не само што изгледа ужасно туку остава и други последици па се луствуваме неудобно и секогаш мораме да носиме долга облека. Жените најдобро знаат за што станува збор. На сета ...

Read More »

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Намирница која ги обновува тироидната, жолчката и црниот дроб

Доколку оваа намирница ја вклучите во својот режим на исхрана, ќе бидете изненадени од нејзините благотворни дејства. Ротквицата се користи за лекување на различни видови болести од причина што има многу позитивни својства во неа и успева да ги победи ...

Read More »

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Решение за најголемиот женски проблем кандида – лекот е евтин и се прави дома

Најголемиот женски проблем кандидата може да стане минато со еден рецепт од вашата кујна, кој брзо и лесно се прави и навистина е моќен и ефикасен. 1 шолја јогурт 2 чешни лук 1 морков малку корен од ѓумбир 1/2 лажички ...

Read More »

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Билка која убива 90% од ќелиите на ракот – како правилно да ја искористите

Според објавените истражувања во Британија, утврдено е дека оваа билка поради својот активен спој познат како апигенин на многу ефикасен начин го лекува ракот на белите дробови. Се смета дека овој спој уништува дури 90% од канцерогените ќелии. Подготовка: Најпрво ...

Read More »
Scroll To Top