Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2017 / December

Monthly Archives: December 2017

Најсилното оружје на Тесла против грипот

Најсилното оружје на Тесла против грипот

Тесла апсолутно никогаш не одел на лекар. Се лечел со високофреквентен трансформатор, кој правел такви струи кои можеле да минат низ ткивото. Никола Тесла прв го открил значењето на телесниот и природен електрицитет за здравје и изработил електротерапевски уреди. Невидливо ...

Read More »

Шешељ ги покажа наодите: Ова е доказ дека го победив ракот!

Шешељ ги покажа наодите: Ова е доказ дека го победив ракот!

Лидерот на радикалите, Воислав Шешељ, за српски Курир вели дека телефонот постојано му ѕвони откако изјавил дека го победил ракот на дебелото црево, но и двете местази кои биле појавени на црниот дроб. Како што пред два дена беше објавено, ...

Read More »

Вистински приказни од скопјани излечени од рак

Вистински приказни од скопјани излечени од рак

Вистинска приказна на пациент излечен од рак на тестис Роден сум во Скопје, во 1978 година. Работам и живеам во мојот роден град. Искрено, не сакам многу да зборувам за мојата историја на болест, но кога бев замолен од страна ...

Read More »

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Имате ли бели точки под очите или капаците – ослободете со од нив со неколку состојки

Белите точки се една вообичаена состојба која луѓето ја имаат. Познати се како млечни точки. Иако овие нерамнини најчесто влијаат на новороденчињата, луѓето од сите возрасти можат да се здобијат со вакви точки. Што се млечните точки? Млечните или тврди ...

Read More »

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Моќен рецепт крвните згрутчувања и холестерол во крвта

Крвните згрутчувања и холестерол во крвта ги запушуваат крвните садови. Овие состојби бараат интензивно и трајно лекување за да се отстрани блокадата на нормален проток на крвта низ телото. Постои природно решение за може да Ви помогне во борбта со ...

Read More »

Напиток кој за 10 дена крши камен во бубрег

Напиток кој за 10 дена крши камен во бубрег

Истражувањата покажуваат дека на еден од 20 луѓе, во текот на животот телото ќе му создаде камења во бубрезите, кои, кога поминуваат низ уринарниот тракт можат да бидат многу болни. Но, благодарение на еден прехранбен производ, проблемот може да се ...

Read More »

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Напиток против камен во бубрегот и болести во црниот дроб – 2 зачини во врела вода

Овие два зачани имаат лековита моќ, а еве како да наравите напиток кој спречува болести во црниот дроб и бубрезите. Исчистете го организмот од токсини и спречете опасни болести на црниот дроб, како и создавање на камен во бубрегот со ...

Read More »
Scroll To Top