Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2017 / May

Monthly Archives: May 2017

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Со Палео исхрана ја победил мултиплекс склерозата

Денис Делогу од Ријека во книгата „Во шумата – Како ја совладав автоимуната болест со помош на Палео исхрана и функционална медицина“.инспиративно сведоштво за тоа како успеал да ја победи мултиплекс склерозата и да се врати во нормален живот,   ...

Read More »

Македонец – Прв на Балканот лечи ДИСКУС ХЕРНИЈА без операција

Македонец – Прв на Балканот лечи ДИСКУС ХЕРНИЈА без операција

Редовниот професор, д-р специјалист за физиотерапија и хиропрактика, Ангел Џамбазовски кој е со прилепско потекло, а живее и работи во Скопје, ја облече одората за титулата Академик на Бугарската академија за наука и искуство. Покрај тоа што е шеф на ...

Read More »

Ве боли главата? – фрлете ги апчињата, лекот е во кујната

Ве боли главата? – фрлете ги апчињата, лекот е во кујната

Главоболката е неизбежен дел од стресното секојдневие во кое живееме. Наместо да се труете со апчиња и лекови, ако имате проблем со глават, се што ви треба се бадеми. Ова видео ќе ви покаже зошто токму тие се лекот:

Read More »

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Вал Килмер тврди дека ракот на грлото не го излекувал со помош на медицината

Актерот Вал Килмер (57) во вторникот во текот на дружењето со обожавателите на Редит утврдил дека со молитва и љубов се излекувал од ракот, пишува „Дејли мејл“. На ревносниот следбеник на Христијанската наука која во Бостон во 1789 година ја ...

Read More »

Трик кој помогнал многумина да се одвикнат од цигари

Трик кој помогнал многумина да се одвикнат од цигари

Свесни сте дека пушењето е штетно по вашето здравје и дека тоа е навика која кога тогаш мора да ја исфрлите од животот. Трикот е многу едноставен и им помогнал на многумина да се откажат. Земете една лажица сода бикарбона ...

Read More »

Кога треба да се пие топла а кога ладна вода?

Кога треба да се пие топла а кога ладна вода?

Различни проблеми поврзани со телото може да бидат третирани само со вода, само треба да ја промените нејзината температура. Ладна вода е онаа која е малку поладна од собната температура, а топла е онаа која е со 4-5 степени потопла ...

Read More »

Ова треба да се знае – Како да преживеете инфаркт ако сте сам

Ова треба да се знае – Како да преживеете инфаркт ако сте сам

Споделете го овој пост ова би требало секој да го знае. Ова е постапка која секој човек би требало да ја знае – за секој случај. Злото не бира кога ќе дојде а според истражувањата во 80 насто од случаите ...

Read More »

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови, за живот? – ПОСВЕТЕНО ДОСИЕ (ВИДЕО)

Треба ли да молиме за лекови за живот? Oва ,,Досие,, авторот Анита Петровска Рајковиќ го посвети на својот татко кој почина од редок тип на тумор, но и на сите пациенти во Македонија кои боледуваат од рак или други болести ...

Read More »

Стари бабини рецепти за болки во увото

Стари бабини рецепти за болки во увото

Растението “Чуваркуќа” може многу да помогне. Се цеди сокот и се капнуваат неколку капки во увото и се чека само неколку минути, а резултати секогаш има. Некогаш, овој исцедок може и да се затопли, бидејќи и топлината влијае за намалување ...

Read More »
Scroll To Top