Free songs
Home / 2016 / November

Monthly Archives: November 2016

Спас против ишијас

Спас против ишијас

1.Се вари зелката и се става на болното место. Облогите се менуваат три пати наден. Се меша од оваа маса на болното место и над неа се ставаат листовите од зелка. Се покрива со ленска крпа или газа, се држи ...

Read More »

Бабини лекови за Цистит кои гарантирано лечат брзо

Бабини лекови за Цистит кои гарантирано лечат брзо

Сок од краставица: Сокот од краставица е еден од најефикасните домашни лекови за третирање на циститис. Овој сок е мошне ефикасен деуретик. Шолја од овој сок, промешан со една кафена лажичка мед и една лажица свеж сок од зелен лимон ...

Read More »

Имате болка во градите – еве од што може да е предизвикана

Имате болка во градите – еве од што може да е предизвикана

Градната болка е еден од најчестите симптоми поради кој пациентите се јавуваат на лекар. Може да се манифестира на кое било место, почнувајќи од вратот и градниот кош до горниот дел на абдоменот, да биде со различен интензитет, карактер и ...

Read More »

Еве кои лекови мора да ги понесете на зимување со дете

Еве кои лекови мора да ги понесете на зимување со дете

Заминувањето на пат со детето бара детални припреми, а морате да бидете спремни и за непредвидени ситуации. Така, домашната аптека е составен дел од багажот. За да не ви се случи да заборавите нешто важно, најдобро пред почетокот на пакувањето ...

Read More »

Дали сте под стрес? Овие три скриени извори го предизвикуваат, а не сте свесни за тоа

Дали сте под стрес? Овие три скриени извори го предизвикуваат, а не сте свесни за тоа

Стресот е една од најчестите појави на современото општество. Многумина го препишуваат на брзиот начин на живот, технологијата, премалку слободно време…но експертите на оваа тематика советуваат дека треба да обрнете внимание на овие скриени извори на стрес. Станува збор за ...

Read More »

Загадениот воздух виновен за срцевите удари и ракот на белите дробови

Загадениот воздух виновен за срцевите удари и ракот на белите дробови

Големото загадување на воздухот годишно во Европа однесува околу 500.000 животи, се податоците на Европската агенција за животна средина (ЕЕА), јави АА. Загадениот воздух се смета одговорен за болести на дишните патишта, а се поврзува и со болестите на срцето ...

Read More »

„Тивка“ болест се развива со месеци без предупредување!

„Тивка“ болест се развива со месеци без предупредување!

Се работи за хронична болесткоја се развива со месеци па дури и години, а пациентите немаат никакви заболувања. Во телото се акумулираат отпадни производи, бидејќи бубрезитене може да ги отстранат. Хроничната болест на бубрезите е позната како „тивка“ болест бидејќи ...

Read More »

Симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Симптоми укажуваат дека бубрезите не работат правилно

Замор и отоци Ако чувствувате слабост и голем замор тоа може да е знак за намалено лачење на хормонот еритропоетин со чија помош се формираат црвени крвни зрнца кои носат кислород до клетките. Намалениот број на црвени крвни зрнца значи ...

Read More »

Нова болест со голема брзина се шири меѓу децата – Ова се симптомите

Нова болест со голема брзина се шири меѓу децата – Ова се симптомите

Нова инфекција која ја напаѓа устата, стапалата и рацете е предизвика од грипон виоруса, а таа почнува со покачена температура. После само еден до два дена. Се јавуваат дамки и мозолчиња на рацете на децата, а потоа на стапалата и ...

Read More »

Сок кој брзо го снижува високиот притисок

Сок кој брзо го снижува високиот притисок

Ако барате сок чии активни супстанци по природен пат со отпуштање на мускулите во ѕидовите на артериите го снижуваат покачениот крвен притисок, треба да пиете сок од целер. Испробајте ја делотворноста на овој едноставен природен лек. Податоците на Светската здравствена ...

Read More »
Scroll To Top