Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / October (page 2)

Monthly Archives: October 2016

Пет билки кои ќе ви ги смират нервите

Пет билки кои ќе ви ги смират нервите

Живееме во време кога стресот е секојдневна појава, речиси е невозможно да го избегнеме. Но природата секогаш е на наша страна, а се што треба да направиме е да ја запознаеме подобро и да ги искористиме благодетите кои ни ги ...

Read More »

Лек за воспалени синуси

Лек за воспалени синуси

Благотворните состојки на белиот слез ќе ја ублажат болката и ќе помогнат при воспаление на синусите. Можете да ги намалите болните симптоми и со вдишување на пареа од камилица, гранки од смрека или изрендан лимон. За приготвување на оваа лековита ...

Read More »

Ладни раце и нозе? – ова се болестите со овие симптоми

Ладни раце и нозе? – ова се болестите со овие симптоми

До чувство на студенило на екстремитетите доаѓа поради процесот со кој организамот ја одржува температурата на виталните органи. Меѓутоа, ако рацете и стапалата ви се често пати ладни, тоа може да укажува на здравствени проблеми. Анемија Доколку освен ладни раце ...

Read More »

СТОП за рчењето по природен пат

СТОП за рчењето по природен пат

Рчењето се појавува кога опуштените структури во грлото започнуваат да вибрираат и да произведуваат звук. Честопати рчењето се смета за нарушено спиење, а пак тешкото рчење може да биде знак за сериозни здравствени последици. Доколку имате ваков вид на проблем, ...

Read More »

Брзо избелете ги забите со само 2 состојки

Брзо избелете ги забите со само 2 состојки

Главно се појавуваат кај пушачите, но цигарите не се секогаш главната причина за тоа. Жолти заби може да се појават и како резултат на преголема консумација на шеќер, кафе или црн чај. Сепак и за овој проблем постои решение. Сè ...

Read More »

Клеопатра најдобро знаела- ова растение е еликсир на младоста и убавината

Клеопатра најдобро знаела- ова растение е еликсир на младоста и убавината

Бамјата е една од најстарите здрави намирници, која на голема врата се враќа во менијата на бројни кујни, но и во козметички цели. Сепак за неа се уште се зборува срамежливо, бидејќи повеќето не ни знаат како изгледа, ниту каков ...

Read More »

Солта лекува – бабини лекови за грло, синуси, отоци ….

Солта лекува – бабини лекови за грло, синуси, отоци ….

Ве боли грлото – Направете мешавина од 1 лажичка сол и 2,5 децилитри вода и мешајте додека солта не се растопи. Со растворот испирајте ја усната шуплина неколку пати на ден. Изгореници на уста – Ако сте изеле нешто врело ...

Read More »

Не ја фрлајте – еве што се лечи кората од крушите и јаболката

Не ја фрлајте – еве што се лечи кората од крушите и јаболката

Не фрлајте ги лушпите што сте ги излупиле од крушите и јаболката. Круша со просечна големина содржи околу 4 грама влакна и оти поголемиот дел се наоѓа во кората. А, исхраната богата со влакна, заклучиле стручњаците од Универзитетот во Ерусалим, ...

Read More »

Рецепт против грип и настинка на познат кардиолог од Русија

Рецепт против грип и настинка на познат кардиолог од Русија

За овој лек ви се потребни две растенија: ехинацеа и нане. Ехинацеата е добро позната билка која го јакне имунитетот, а нането во овој случај ја надополнува како имуностимулатор, со позитивно дејство врз срцето и крвните садови. ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: ½ ...

Read More »

Месец дена пред мозочниот удар, телото испраќа предупредување

Месец дена пред мозочниот удар, телото испраќа предупредување

Многу е важно да ги идентифицирате предупредувањата од мозочниот удар и да добиете медицинска помош за да се намали можноста од ризик на сериозни оштетувања на мозокот. Тоа може да помогне во намалување на ризикот од смрт или од инвалидитет ...

Read More »
Scroll To Top