Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / September

Monthly Archives: September 2016

Најдобриот лек за настинка е бесплатен и многу лесен

Најдобриот лек за настинка е бесплатен и многу лесен

Германските научници велат дека најдобриот лек за настинка всушност е мошне едноставен и потполно бесплатен. Кога сме настинати веднаш прибегнуваме на оние општепознати начини на лекување – антибиотици, аспирин, овошје, топла супа и чаеви… Но германските научници велат дека најдобриот ...

Read More »

За 5 минути сопрете го течењето на носот

За 5 минути сопрете го течењето на носот

Луѓето често не обрнуваат внимание на тоа дека течењето на носот може да има сериозни последици.Масирањето на одредени точки на лицето може да му помогне на организмот побрзо да се опорави. Еден ефикасен начин предлага Лу Хунсен, доктор по кинеска ...

Read More »

„Витаминска бомба“ – за сите сезонски болести

„Витаминска бомба“ – за сите сезонски болести

Потребни состојки: 12 средни по големина чешниња лук и ½ литар црвено вино. Подготовка: чешнињата лук се лупат и се сечкаат на четвртинки. Се ставаат во тегла и се додава виното. Теглата убаво се затвора и се чува на сонце ...

Read More »

120 со 80 е нормален притисок? Докторите велат дека сте во заблуда

120 со 80 е нормален притисок? Докторите велат дека сте во заблуда

Општоприфатеното мислење дека нормалниот крвен притисок изнасува 120 со 80 и дека сите вредности над тоа значат повик за итна посета на кардиологот -повеќе не е валидно. Европската кардиолошка асоцијација издаде нови насоки, според кои нормален притисок е оној до ...

Read More »

Родено првото бебе со три биолошки родители

Родено првото бебе со три биолошки родители

Ограничените детали за раѓањето на ова бебе се откриени пред почетокот на Конгресот на Американското здружение за репродуктивна медицина, што ќе биде одржан следниот месец и на кој подетално ќе се дискутира за оваа тема. Според критичарите, постапката се сведува ...

Read More »

Киселини во желудник: 7 спасители за болката

Киселини во желудник: 7 спасители за болката

Киселините во желудникот се симптом на болести во дигестивниот систем или на несоодветна исхрана кои се проследени со непријатно печење и болка зад градната коска. За среќа, и за нив постои олеснување, а тоа доаѓа во облик на овие производи. ...

Read More »

Ова е најголемото легло на бактерии во вашиот дом

Ова е најголемото легло на бактерии во вашиот дом

Ни на крај памет нема да ви текне, но ова е најголемото легло на бактерии во нашиот дом Влажните завеси во купатилата се омилено место за собирање бактерии, буѓа, каменец, микроорганизми… Бактериите со геометриска прогресија се размножуваат по пластичната површина, ...

Read More »

Откриена вакцина за дијабетес

Откриена вакцина за дијабетес

Само во Америка над 1,25 милиони луѓе страдаат од дијабетес тип 1. Bacillus Calmette – Guerin е вакцината која е користена за туберкулоза пред 100 години и изгледа дека токму таа е решение за овој сериозен проблем. Во денешно време ...

Read More »

Факти за човечкото тело – овој текст ниеден маж нема да го прочита до крај

Факти за човечкото тело – овој текст ниеден маж нема да го прочита до крај

Човечкото тело е полно со мистерии, а некои негови карактеристики се толку интересни што нема да одолеете, а да не се насмеете. -На храната и требаат 3 секунди да стигне од устата до желудникот. -Човечката коса може да издржи тежина ...

Read More »

Напивка ШТО го чисти црниот дроб и спречува срцеви заболувања

Напивка ШТО го чисти црниот дроб и спречува срцеви заболувања

Чајот од ѓумбир е делотворен и во борбата против главоболка, грип и настинка. Одличен е и за ублажување болки и напнатост во мускулите, пишува HealthyLivingStyle. Секојдневната консумација на чај од ѓумбир може да го зајакне имунолошкиот систем, а се благодарение ...

Read More »
Scroll To Top