Free songs
Home / 2016 / August (page 4)

Monthly Archives: August 2016

Исфрлете ги сите отрови од телото со медицински јаглен

Исфрлете ги сите отрови од телото со медицински јаглен

Поголемиот дел од токсините се излачуваат од телото преку црниот дроб. Чистењето на организмот можете да го олесните преку внесување на храна или додатоци на прехраната кои ќе помогнат во излачување на штетните материи. Една од нив е и активниот ...

Read More »

Дезинфекција во вашиот дом – еве на што мора да внимавате

Дезинфекција во вашиот дом – еве на што мора да внимавате

Повеќето од нас никогаш не размислуваме колку долго ја имаме штицата за сечкање, или перниците, дури и четката за коса. Иако тие можеби изгледаат доволно чисти и употребливи, овие навидум невини предмети од домаќинството, всушност, во себе можат да кријат ...

Read More »

ВАЖНИ ПРЕПОРАКИ: Како да ја одржувате хигиената за превенција од појава на заразни заболувања

ВАЖНИ ПРЕПОРАКИ: Како да ја одржувате хигиената за превенција од појава на заразни заболувања

Министерството за здравство и релевантните здравствени установи, Институт за јавно здравје и Центар за јавно здравје-Скопје извршија санитарно-хигиенски увиди на загрозените подрачја од поплавата во скопскиот регион (Ченто, Сингелиќ-Економија, Сингелиќ, Црешево, Стајковци и Смилковци). За превенција на појава на заразни ...

Read More »

Гинеколозите предупредуваат: 5 лекови за вагинални инфекции кои се лоши за вас

Гинеколозите предупредуваат: 5 лекови за вагинални инфекции кои се лоши за вас

За лекување на вагиналните инфекции и воспаленија многу жени користат народни, односно природни лекови кои не ги поминале медицинските испитувања. Гинеколозите предупредуваат колку тие лекови се сигурни за користење. За да се излекуваат вагиналните инфекции жените неретко посегнуваат по народни ...

Read More »

Македонци пронајдоа систем за спречување на инфаркт (Видео)

Македонци пронајдоа систем за спречување на инфаркт (Видео)

Систем за дијагноза на неправилности во срцевата работа – ова е иновативното решение на кое работат четири млади научници од Македонија, пишува Канал 5 Алесандар Ристовски, Ана Гушева, Александар Стојменски и Пано Гушев пред камерите на канал 5 го објаснуваат ...

Read More »

Наташа Пушова целосно оздравела од рак во 4 стадиум со едноставен рецепт

Наташа Пушова целосно оздравела од рак во 4 стадиум со едноставен рецепт

Во самото видео ги имате деталите околу начинот на кој Наташа го победила ракот со варова вода. ВАРОВА ВОДА Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар. Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере ...

Read More »

Руски доктор ја откри тајната за детскиот имунитет

Руски доктор ја откри тајната за детскиот имунитет

Многу родители веруваат дека постои лек кој на чудотворен начин може да влијае на зајакнувањето на имунитетот кај децата, меѓутоа, еве што советува Јевгениј Комаровски, познатиот лекар и автор на многу книги за деца. Јевгениј Комаровски, доктор по медицински науки, ...

Read More »

Гумени чизми, лекови, конзервирана храна, свеќи-Што им е потребно на погодените во поплавите?

Гумени чизми, лекови, конзервирана храна, свеќи-Што им е потребно на погодените во поплавите?

Доколку не сте сигурни што да донирате а што би им помогнало најмногу во овие тешки моменти на погодените места од невремето, ве информираме дека најмногу потреба имаат од лекови, средства за хигиена гумени чизми. Исто така потребна е запакувана ...

Read More »

Зарази, инфекции, можни струјни удари – Предупредување за граѓаните со поплавени домови!

Зарази, инфекции, можни струјни удари – Предупредување за граѓаните со поплавени домови!

Зарази, инфекции, можни струјни удари – постојат неколку работи кои се ризични по здравјето по невреме и поплава. Ова се неколку препораки до кои треба да се придржувате ако вашиот дом бил поплавен: 1. Не употребувајте свежа вода ако дошла ...

Read More »
Scroll To Top