Free songs
Home / 2016 / August (page 2)

Monthly Archives: August 2016

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Тој тврди дека лекот за рак го имаме во кујна (Видео)

Рудолф Бреус измислил метод од 42 дена исхрана ограничена само на сокови од органско произведен зеленчук. Неговиот метод, како што вели тој, излечил 45.000 луѓе од рак и леукемија.Ова е неговиот рецепт: цвекло (55%), моркови (20%), корен од целер (20%), ...

Read More »

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Едноставен трик – Како да не се прејадувате?

Потребна е голема самоконтрола за да се изедат помали порции и да се избегне прејадувањето, вклучително да се одолее на десертите кои се на дофат. Ако ништо друго не помага, обидете се со овој едноставен трик. HRANБрендон Нуген, автор и ...

Read More »

Маслото од канабис од понеделник во продажба

Маслото од канабис од понеделник во продажба

Во аптеките од понеделник во продажба, ќе се најде и медицинското маслото од канабис во концентрации со тераписко дејство. Станува збор за препаратот „каноил канц“, маслени екстракти, кои во својот состав содржат строго контролирана концентрација на активните компоненти ТХЦ (тетрахидроканабинол) ...

Read More »

Рупите – На водите на Баба Ванга носат и деца со посебни потреби

Рупите – На водите на Баба Ванга носат и деца со посебни потреби

Kога познатата јасновитка Вангелија Гуштерова, нарекувана од народот Баба Ванга, ја прашале зошто често доаѓа во областа Рупите, таа одговорила: „Ова место е многу особено. Ми служи како акумулатор и од него црпам енергија и сила. Некогаш овде имало страшен ...

Read More »

Ако сте го јаделе ова овошје ќе бидете “магнет“ за комарци

Ако сте го јаделе ова овошје ќе бидете “магнет“ за комарци

Верувале или не, постојат овошје и зеленчук кои доколку ги јадете ќе бидете магнет за комарци. Па, доколку сте јаделе банана, верувајте комарците ќе долетаат кај вас. Според истражувањата, комарците ги привлекува мирисот на бананата, па доколку сте јаделе од ...

Read More »

Исчистете ги бубрезите од отрови, камен и песок – ефикасен лек од три состојки

Исчистете ги бубрезите од отрови, камен и песок – ефикасен лек од три состојки

Со овој неверојатен рецепт, за краток временски период можете да се ослободите од камењата во бубрезите! За шест дена каменот би требало да излезе, а песокот за три до четири дена. Станува збор за целосно природен метод, а рецептот гарантира ...

Read More »

Внимавајте: Ова се скриени симптоми на ракот!

Внимавајте: Ова се скриени симптоми на ракот!

Малигните болести денеска се почесто ги погодуваат и луѓето кои се на помлада и средна возраст, па ако имате необични симптои кои траат, не ги игнорирајте бидејќи сте „премлади“ за сериозна болест, советуваат лекарите. Луѓето често ги игнорираат симптомите на ...

Read More »

Оваа намирница го запира крвавењето за 10 секунди

Оваа намирница го запира крвавењето за 10 секунди

Сигурно црвениот пипер го користите во кујната за правење на омилените јадења, но веројатно не знаете дека може да ви годи и за здравствената состојба. Зачинот од црвен пипер може да ви служи како лек, а и припаѓа на истата ...

Read More »

Капина: Лек за анемија и крвен притисок

Капина: Лек за анемија и крвен притисок

Од плодовите на капината најчесто се прави капиново вино, кое е исклучително богато со витамини и минерали, кое ефикасно помага кај анемијата бидејќи го подига нивото на железо во крвта. За да го видите вистинскиот резултат од капините, во текот ...

Read More »

Вежби за рамни стaпала кај децата на плажа и на трева

Вежби за рамни стaпала кај децата на плажа и на трева

Летото е идеално за разни физички активности, поради убавото време и времето поминато во природа, како и одењето на летовање. Водата, плажата и тревата создаваат оптимални услови за превенција на рамни стопала Летото е идеално за разни физички активности, поради ...

Read More »
Scroll To Top