Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / August

Monthly Archives: August 2016

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

Состојки: Мед 1 килограм Чувар куќа 500 грама Листовите од чувар куќа е потребно да ги сомелете и исцедите во еден сад и добиете сок. Потоа го додавате сокот во мед и мешате додека се соединат смесите. Така направениот мед ...

Read More »

Вакцината против ХПВ во текот на 10 години го намалила бројот на инфекции за 90 отсто

Вакцината против ХПВ во текот на 10 години го намалила бројот на инфекции за 90 отсто

Неодамнешното истражување на вакцината против хуман папилома вирусот (ХПВ) откри дека во текот на десет години, од почетокот на нејзиното користење, стапката на инфекција со ХПВ опаднала за дури 90 проценти во земјите каде редовно се користи, пишува „Сајнс Алерт“. ...

Read More »

Ако сакате да сте здрави треба ВЕДНАШ престанете да го правите ова

Ако сакате да сте здрави треба ВЕДНАШ престанете да го правите ова

Не се само вирусите и бактериите закана за имунолошкиот систем на човекот. Него го нарушуваат и многу нешта за кои многу луѓе мислат дека се безопасни и кои всушност се длабоко вкоренети во секојдневните навики на голем број луѓе. l ...

Read More »

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Лековита вода во Раштак: Никола починал и оживеал – оттогаш лекува

Овој возрасен мештанин со многу интересна животна приказна пред 48 години доживеал клиничка смрт, а потоа сиот свој живот го посветил на селото и на помагање на луѓето. Вели дека на сон му се јавила мајката Божја и побарала во ...

Read More »

Ссимптоми кои укажуваат на срцев удар 1 месец пред да се случи

Ссимптоми кои укажуваат на срцев удар 1 месец пред да се случи

Стресот, нездравата исхрана и брзиот живот значително допринесуваат за еден од главните причинители на смрт во 21 век. За среќа постојат начини симптомите на време да се препознаат и да се промени фаталниот исход од срцев удар. Замор Кога артериите ...

Read More »

Kакао – За коски, црн дроб, панкреас …

Kакао – За коски, црн дроб, панкреас …

Суровото зрно на какаото е најдобриот природен извор на антиоксиданси што постои, бидејќи содржи 14 пати повеќе антиоксиданси од црвеното вино и 21 пат повеќе од зелениот чај. За жал, поголемиот дел од какаото што оди во промет, како и ...

Read More »

Оваа намирница го храни ракот: Веднаш да ја исфрлите од вашата исхрана!

Оваа намирница го храни ракот: Веднаш да ја исфрлите од вашата исхрана!

Шеќерот има значително влијание врз развојот на канцероганите клетки во организмот а многумина сепак непрестано го консумираат. Неодамнешното истражување го спровеле група научници од Универзитетот во Калифорнија во Сан Франциско. Било откриено дека постои една состојка која се наоѓа во ...

Read More »

Тиква – ги лечи најтешките заболувања – еве кои

Тиква – ги лечи најтешките заболувања – еве кои

Тиквата помага при хормонални нарушувања, нарушувања предизвикани од менопауза и запек. Печената тиква особено се препорачува за луѓето кои страдаат од срцеви заболувања. Семките од тиквата имаат значаен терапевтски ефект. Помагаат за уништување на цревни паразити, ги чистат крвните садови, ...

Read More »

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Рецепт за масло од канабис што лекува рак (Видео)

Погледнете како се прави лекот, со кој најголемиот борец во светот за легализација на канабисот во медицински цели, Рик Симпсон, излекувал повеќе од 5.000 луѓе од рак. Овој самоук лекар рецептот го поставил на својата страница phoenixtears.ca. Идејата е слободно да ...

Read More »

Со овој лек ќе пукате од енергија

Со овој лек ќе пукате од енергија

Оваа витаминска бомба која ќе ви даде енергија е идеалното решение за вас. Потребни состојки: 200 мл мед 200 гр ореви 200 гр суво грозје 200 мл сок од моркови 200 мл сок од цвекло 2 лимони Начин на подготовка: ...

Read More »
Scroll To Top