Free songs
Home / 2016 / July

Monthly Archives: July 2016

Молци ви ја уништуваат облеката? Еве како да се ослободите од нив!

Молци ви ја уништуваат облеката? Еве како да се ослободите од нив!

Еве неколку совети, како засекогаш да се ослободите од овие штетни инсекти: – Во гардероберто чувајте само чиста, испрана облека. Валканата ткаенина е магнет за молци. – Гардероберот треба редовно да се чисти. Особено обрнете внимание на аглите. – Посебно ...

Read More »

ВИ „ИГРА“ ЛИ ОКОТО ПОНЕКОГАШ? ЕВЕ ШТО ТОА ЗНАЧИ!

ВИ „ИГРА“ ЛИ ОКОТО ПОНЕКОГАШ? ЕВЕ ШТО ТОА ЗНАЧИ!

Сигурно некогаш ви се случило да ви „заигра“ окото. Треперење на окото, тикови и грчење на очниот капак можат да траат кратко, но и со недели… Њујоршкиот лекар Џоел С. Шуман за „Tech Insider“ објаснува дека причината за треперење на ...

Read More »

Што да направите доколку настрадате од медуза?!

Што да направите доколку настрадате од медуза?!

Во тек се летните одмори а повеќето се одлучуваат за на море, а дали сте се запрашале што треба да направите доколку ве гризне медуза… Местото каде што ве гризнала медузата треба да го замиете со вински оцет или алкохол. ...

Read More »

Ослободете се веднаш од болката во желудникот!

Ослободете се веднаш од болката во желудникот!

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан. – Пијте сок од тиква. На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. ...

Read More »

Заштитете ја косата од хлор, солената вода и сонцето

Заштитете ја косата од хлор, солената вода и сонцето

Како да ја заштитите косата од водата? Кога одите на пливање, не заборавајте да нанесете посебен серум со УВ заштита, со кој ќе ја заштитите вашата коса од сончевите зраци. Серумот со УВ заштита, ќе ги спречи сончевите зраци да ...

Read More »

Колку често ја менувате перницата? – еве на што спиете

Колку често ја менувате перницата? – еве на што спиете

Според стручните лица, идеално би било перниците да ги менуваме на 6 месеци, а задолжително на 2 години. „Луѓето често ја нагласуваат важноста на чистотата на душекот, но забораваат на перницата. А перницата не е нешто на кое би сакале ...

Read More »

Брадавици – Еве како да се ослободите од нив лесно

Брадавици – Еве како да се ослободите од нив лесно

Многумина од нас имаат или имале проблеми со брадавиците. Освен тоа што изгледаат многу грозно, ни сметаат во секојдневните активности, па посакуваме да се ослободиме од нив што побрзо.Еве неколку старински лекови кои се користат за отстранување на брадавиците 1. ...

Read More »

Ореов чај – лекува слабокрвност

Ореов чај – лекува слабокрвност

Чајот се подготвува многу брзо и од лесно достапни состојки, а потребно е да пиете по една чаша дневно пред ручек. Кога организмот се бори со недостаток на железо, најдобро е да започнете со здрава исхрана и природни лекови. Ако ...

Read More »

Надуени сте? Лек за исфрлување вишок течности од телото и подобар метаболизам

Надуени сте? Лек за исфрлување вишок течности од телото и подобар метаболизам

Исечете на кришки едно јаболко, додадете едно стапче цимет (или една лажица цимет во прав) и прелејте ги со 1,5-2 литри изладена превриена вода. Оставете ги во фрижидер 1-2 часа. Пијте во текот на денот. Комбинацијата од јаболко и цимет ...

Read More »

Еве што треба да јадете на 20, 40.. 60 години

Еве што треба да јадете на 20, 40.. 60 години

Правилна исхрана е основа за здрав начин на живот, при што треба да ги земете во предвид и годините, тврдат научниците од Универзитетот во Калифорнија. Нашето тело се менува со времето, потребите на организмот се поинакви, и она што го ...

Read More »
Scroll To Top