Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / June

Monthly Archives: June 2016

Пијте го секое утро – и за 3 дена ќе почувствувате разлика

Пијте го секое утро – и за 3 дена ќе почувствувате разлика

Холивудската нутириционистка Kimberly Snyder, заслужна за сјајна кожа и сјаната коса на многу светски ѕвезди, го објави тајниот режим на исхрана кој е заслужен за убавината на многумина ширум светот. Во книгата The Beauty Detox Foods таа објави мали тајни ...

Read More »

Направете си природен стик против потење

Направете си природен стик против потење

Дезодорансите се производи кои се прават на алкохолна или водена база, делуваат против бактерии и така ги спречуваат непријатните мириси. Но за да биде делотворен деозодрансот не мора да биде преполн со хемиски состојки – ако сакате природен и миризлив ...

Read More »

Никогаш не ги скубете влакната од носот – еве што се не смеете

Никогаш не ги скубете влакната од носот – еве што се не смеете

Славниот Др. Оз посочи на последиците на некои вообичаени навики, кои многумина ги практикуваат, како што се скубење на влакната од носот и одење на спиење со неизмиени заби. Дали навистина е лоша идеја да се лупат изгорениците од сонцето ...

Read More »

Први симптоми на мозочен удар кои мора да ги знаете

Први симптоми на мозочен удар кои мора да ги знаете

Бладарение на сè подобрата едукација на населението, денес, мозочниот удар сè повеќе се препознава доволно рано за пружење навремена помош за луѓето да не ги почувствуваат долгорочните последици. Колку повеќе време поминува од пружањето на помошта, дотолку во мозокот доаѓа ...

Read More »

Руски лек против парадентоза

Руски лек против парадентоза

Малку сушен ѓумбир во прав ставете во устата и со јазикот размачкајте го по непцата. Ова правете го секој ден, по секое јадење, особено ако не сте имале можност веднаш да ги измиете забите. Задолжително користете ѓумбир откако ќе ги ...

Read More »

10.000 пати посилна од хемотерапијата – Гравиолата лек за рак

10.000 пати посилна од хемотерапијата – Гравиолата лек за рак

Замислете дека некој ви раскажал дека од лекарите добил рецепт против рак на дебелото црево, и дека на него е напишан – екстракт на graviola. Се разбира дека не би му верувале, бидејќи тоа од конвенционалната медицина не може да ...

Read More »

Бабин лек против ешерихија коли

Бабин лек против ешерихија коли

За подготовка на лекот ќе ви бидат потребни 30 семки од лубеница и еден литар вода. Ставете ги семките и водата во тенџере. Течноста треба да врие дестина минути. Откако ќе се олади се процедува, па течноста се префрла во ...

Read More »

Ви паѓа косата, не гледате ноќе? – еве од што може да боледувате

Ви паѓа косата, не гледате ноќе? – еве од што може да боледувате

Овој витамин е еден од најактивните антиоксиданси, а помага и во заштитата на кожата од штетните сончеви зраци. Особено е важен и во лекувањето на акни и мали брчки. Докажано е дека витаминот А дејствува профилактично кај некои видови рак, ...

Read More »

Мистериозен лек за многу болести – чудесниот МУМИО

Мистериозен лек за многу болести – чудесниот МУМИО

Мумио го нарекуваат старо тајно оружје против болестите, го нарекуваат уште и планинска крв, планинска солза и со уште неколку слични имиња. Потекнува од Сибир, а може да се пронајде во карите и пештерите каде што пчелите некогаш имале свои ...

Read More »

Направете си сами систематски преглед за 60 секунди

Направете си сами систематски преглед за 60 секунди

1. Погледнете ги своите очи Белката на очите може да открие многу за вашето здравје. Таа би требало да биде чиста, без црвенило. Ако бојата се менува во текот на 1 седмица, тогаш постојат повеќе причини – недостаток на сон, ...

Read More »
Scroll To Top