Free songs
Home / 2016 / May

Monthly Archives: May 2016

Онколог вели: Против рак – пијте вино, фрлете ги витамините..

Онколог вели: Против рак – пијте вино, фрлете ги витамините..

Американскиот онколог Дејвид Агус (48), од Универзитетската болница во Јужна Калифорнија, за германскиот таблоид „Билд” ги откри тајните за здравиот живот. Дејвид Агус тврди дека, гледано на долг рок, секое воспаление поттикнува добивање рак и заболување од срцеви проблеми. Лекарот вели ...

Read More »

Шкрипите со забите – може да ви предизвика сериозен проблем

Шкрипите со забите – може да ви предизвика сериозен проблем

Бруксизам е стручен израз за прекумерно, форсирано стискање и шкрипење на забите. И покрај тоа што шкрипењето може да се случи во секое време од денот, сепак најголем број луѓе шкрипат додека спијат. Оваа навика често е поврзана со емоционален ...

Read More »

Смрека: Природен инхалатор полн со витамин Ц

Смрека: Природен инхалатор полн со витамин Ц

Етеричното масло од смрека го олеснува искашлувањето, се користи за инхалација на респираторни патишта Благодарение на неверојатните лековити својства, смреката (Juniperus communis) зазема посебно место во народната медицина. Позната е и по тоа што се додава во ракија клековача. Во ...

Read More »

Познат руски научник открива рецепт за еден од најмоќните лекови

Познат руски научник открива рецепт за еден од најмоќните лекови

Според еден руски научник постои рецепт за домашен лек кој лечи рак. Според зборовите на професорот Мермер од едно предавање, неговиот рецепт е всушност храна која му помага на целото тело, а ако е во прашање канцер, оваа храна ќе ...

Read More »

Погледнете во вашите нозе – може да ви покажат која болест ја имате

Погледнете во вашите нозе – може да ви покажат која болест ја имате

Стапалата можат многу да ви кажат за вашето здравје. Промените на кожата, ноктите или начинот на кој ги чувствувате нозете, може да бидат сериозни знаци за проблеми на здравствената состојба. Доколку се откријат на време, симптомите може да ви го ...

Read More »

Едноставно – како да сте сигурни дека од овошјето сте ги измиле отровите

Едноставно – како да сте сигурни дека од овошјето сте ги измиле отровите

Еден од главните проблеми во конзумирање на овошје и зеленчук е чистење на површината од нечистотија, хемикалии, прашина и други супстанции кои се држат на површината. Само миење со вода пред употреба често не е доволно . Ова е особеноза ...

Read More »

За да сте здрави чистете го јазикот секој ден – упатство

За да сте здрави чистете го јазикот секој ден – упатство

На површината на јазикот има еден куп на бактерии, остатоци од храна , габи и мртви клетки. Јазикот треба да се чисти секојдневно за да се избегнат болести, а особено со првите симптоми на настинка или грип. На тој начин ...

Read More »

Природен лек за подочници

Природен лек за подочници

Ако имате темни кругови под очите, ви препорачуваме едноставен природен лек за нивно отстранување. Неколку листови од свежо нане ставете во блендер и додадете неколку капки на екстра девственото маслиново масло. Изблендајте и ставете  под очите пред спиење 30 минути. ...

Read More »

Природен лек за затвор и хемороиди

Природен лек за затвор и хемороиди

Ленено семе , Сомелето го и една лажичка се прелива со 2 дл пробиотик јогурт или малку вода. Оставете да отстои 2-3 часа да се впие семето добро. Консумирајте 1-2 пати на ден. Ако имате посилни проблеми оваа смеса треба ...

Read More »

Зачини кои ќе ви го спасат животот ако редовно ги користите

Зачини кои ќе ви го спасат животот ако редовно ги користите

Тим на научници покажале дека мешавина од зачини антиоксиданти може да го намали стресот на срцето и крвните садови кој доаѓа од храна со висока содржина на масти. Кога јадеме телото ги користи јаглехидратите и ги претвора во енергија, а ...

Read More »
Scroll To Top