Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / April

Monthly Archives: April 2016

Не одмрзнувајте храна на собна температура – ризикувате зараза и труење

Не одмрзнувајте храна на собна температура – ризикувате зараза и труење

Од Светската здравствена организација апелираат да внимаваме како ја обработуваме храната и укажуваат на присуство на опасни микроорганизми во мразот и водата. Треба да се запрашаме колку нашиот начин на исхрана, всушност, е погрешен? Многу навики кои ни се чинат ...

Read More »

Се помолила пред чудотворната икона во Трубарево и оздравела

Се помолила пред чудотворната икона во Трубарево и оздравела

Мироточивата икона во црквата “Свети Ѓорѓија Победоносец” почна да прави чуда. Ова го потврдуваат членовите на црковниот одбор и старешината на храмот, отец Бобан Богдановски кои раскажуваат дека благодатот од молитвите пред иконата ја почувствувала една повозрасна скопјанка, на која, ...

Read More »

Што се случува со телото додека спиете?

Што се случува со телото додека спиете?

Имајќи предвид колку е напорен современиот живот, спиењето изгледа како неповратно загубено и непродуктивно време, пишува Science Alert. Тоа што спиете сепак, не значи дека со вашето тело не се случува ништо. За да ни помогне да го разбереме подобро ...

Read More »

Како бојадисувале јајца нашите баби – природен начин, совети и идеи

Како  бојадисувале јајца нашите баби – природен начин, совети и идеи

Доколку сакате да ги бојадисате јајцата како што тоа го правеле домаќинките порано, кога немало купечка боја во кесичка, треба да ги одберете правилните продукти од природата. За кафеава боја во тенџерето каде што ќе се варат јајцата додајте лушпи ...

Read More »

Пиел 4 литри леден чај дневно – Еве што му се случило…

Пиел 4 литри леден чај дневно – Еве што му се случило…

Лекарите успешно ја решиле здравствената мистерија кај еден 56-годишен пациент. Деталните лабораториски тестови откриле високо ниво на калциум оксалат во неговата урина, кој е составен дел од бубрежен камен. Откриено е дека мажот од Аркансаз, кој дошол во болница поради мачнини, ...

Read More »

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со овошје и …

Докторите во шок: Се излечила од карцином во четврта фаза со овошје и …

Жена (31) за која лекарите прогнозирале дека ќе живее уште најмногу 5 години тврди дека го победила ракот јадејќи овошје. Кендис Мери Фокс одбила да се лекува со хемотерапија откако и дијагностирале карцином на штитната жлезда и наместо тоа се ...

Read More »

Пет намирници кои не треба да ги лупите

Пет намирници кои не треба да ги лупите

Краставица Краставицата е зеленчук кој не треба да го прескокнувате. Освен тоа што е ниско калоричен зеленчук, краставицата има лушпа која е особено корисна. Основната компонента на лушпата на краставицата (силика) помага во формирањето на колагенот на кожата. Оваа лушпа ...

Read More »

Притиснете ја оваа точка и дишете длабоко

Притиснете ја оваа точка и дишете длабоко

Акупресура е метод кој уште одамна го практикувале Кинезите, а и ден денес го користат луѓето да се ослободат од различни болки во различни делови од телото. Според многу истражувања, притискањето на акупресурните точки правилно, може да предизвика позитивни резултати ...

Read More »

Кокосовото масло е вистинска магија

Кокосовото масло е вистинска магија

За слабеење Маслото од кокос може да ја зголеми енергијата, но и да ги намали калориите, кои се приврзани со другите масти во телото. За намалување на чувството на глад Ќе ви го намали апетитот и ќе имате чувство на ...

Read More »

Отстранете ги лузните од акни

Отстранете ги лузните од акни

Акните не ретко оставаат незгодни белези на кожата особено ако сте се обиделе да ги стискате. Од белезите тешко е да се ослободите но постои начин на кој можете да го сторите тоа. Лимонов сок – Лимонот помага кај отстранување ...

Read More »
Scroll To Top