Free songs
Home / 2016 / March (page 7)

Monthly Archives: March 2016

Породувањето денес трае подолго отколку во времето на нашите баби

Породувањето денес трае подолго отколку во времето на нашите баби

На мајките денес во просек им требаат околу шести и пол часа за да се породат, додека пред 50 години просечното породување траело четири часа. Тоа е заклучок на една студија, која спореди речиси 140.000 породувања во овие два временски ...

Read More »

Јадете од ова секој ден и ќе си го продолжите животот

Јадете од ова секој ден и ќе си го продолжите животот

Дали сте знаеле дека само 30 грама јаткасти плодови дневно би можеле да ни го продолжат животот за две години? Кога станува збор за жените, конзумирањето на само две раце од овие плодови неделно, може да го продолжи нивниот живот ...

Read More »

Британка е една од првите што примија вакцина против рак

Британка е една од првите што примија вакцина против рак

Триесетипетгодишната Кели Потер од Бекенем во Кент прими вакцина што го стимулира имунолошкиот систем и го поттикнува уништувањето на клетките на ракот, пренесува Индепендент. Ракот на грлото на матката кај младата жена е дијагностициран во јули 2015, а неодамна прифати ...

Read More »

Кафе и лимон против овие две болести делуваат побрзо и од лековите

Кафе и лимон против овие две болести делуваат побрзо и од лековите

Доколку не сакате да користите лекови или пак, сметате дека тие не ви помагаат доволно можете да ги користите овие две намирници кои сигурно веќе ги имате во вашиот дом со цел брзо да ги излечите овие тегоби. Како што ...

Read More »

Еве што два филџани кафе му прават на вашиот црн дроб

Еве што два филџани кафе му прават на вашиот црн дроб

Црниот дроб е веројатно еден од најважните органи во нашиот организам затоа што извршува повеќе од стотина функции, но модерното темпо на животот како што е конзумирањето на алкохол, шеќер може да доведе до смртни последици како што е цироза ...

Read More »

Го штити целиот организам – кај нас ја јадат само сиромашни – холивуд пак е луд по неа

Го штити целиот организам – кај нас ја јадат само сиромашни – холивуд пак е луд по неа

Сите се сеќаваме на супите кои ни ги приготвувале бабите. Колку и да се трудиме да направиме иста таква супа не ни успева. Во што е тајната? Нашите баби во супата ставаа телешки и пилешки коски. Супа од т.н. „шупливи ...

Read More »

Еве зошто мора наутро да пиете чаша топла вода

Еве зошто мора наутро да пиете чаша топла вода

Сите ние имаме сопствен утрински ритуал, барем кога е во прашање утринската напивка. Некои од вас ја сакаат својата шолја кафе, додека други не можат да поднесат кофеин рано и се одлучуваат за чај. Ако сте доволно скромни да пиете ...

Read More »
Scroll To Top