Free songs
Home / 2016 / March

Monthly Archives: March 2016

Главоболката открива што не е во ред со вашето здравје

Главоболката открива што не е во ред со вашето здравје

Д-р Сакиб Куреши, познатиот невролог, објаснува дека главоболките многу често може да се манифестираат со „предупредувачки сигнали со црвени сигнал“ , а за кои треба да се информирате за да можете да ги разликувате од општите главоболки оние кои може ...

Read More »

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Сокот на познатиот Австријец против ракот – За 42 дена умираат канцерогените клетки?

Рудолф Бројс од Австрија целиот свој живот го посветил на изнаоѓање на најдобриот природен лек против ракот. Тој направил специјен сок кој давал одлични резултати во третманот на оваа болест. Со помош на неговиот метод, излечил повеќе од 45.000 луѓе ...

Read More »

Четири знаци кои укажуваат дека вашето тело е полно со отрови

Четири знаци кои укажуваат дека вашето тело е полно со отрови

Поради неправилната исхрана и недоволната физичка активност, токсините остануваат заробени во телото и ги забавуваат неговите природни функции. Еве неколку знаци дека тоа ви се случува и вам. loФизиолошки потреби Честото посетување на тоалет е едноставен показател дека вашето тело ...

Read More »

Др Басара: Не давајте пари – чување матични клетки на вашите бебиња е непотребно

Др Басара: Не давајте пари – чување матични клетки на вашите бебиња е непотребно

Една од најпознатите српски онколог, хематолог и трансплантатор на матични клетки, Др Надежда Басара ги предурпедува младите родители да не фрлаат пари за сочуввуање на матични клетки од папочната врвца на нивните бебиња без претходно да се информираат. Според неа ...

Read More »

Домашни – Бабини лекови за алергии

Домашни – Бабини лекови за алергии

Рицинусово масло: Ефикасен домашен лек за алергија е откриен од страна на Др. Хемант Патак. Тој откри дека пет капки од рицинусово масло во половина шолја сок од било кое овошје или зеленчук или пак промешано во обична вода, и ...

Read More »

Коприва-прочистувач на крвта

Коприва-прочистувач на крвта

Листовите од свежата коприва изобилуваат со витамините Ц, А, Б2 и К, каротен и пантотенска киселина, калциум, фосфор и железо. Со еден збор, во нив се крие вистински провитамински концентрат. Копривата ја прочистува крвта и помага во ослободувањето на токсичните ...

Read More »

Постот ја прочистува душата, но ја подмладува кожата и ја зајакнува крвта

Постот ја прочистува душата, но ја подмладува кожата и ја зајакнува крвта

Постењето освен што ја прочистува душата, исто така го прочистува и телото. Имено, постот претставува еден вид на внатрешна операција на организмот, го задржува внатре она што е здраво, а го остранува она што е нездраво. За време на постењето ...

Read More »

Стар руски лек: Домашно масло кое ги отстранува болките во грбот и зглобовите

Стар руски лек: Домашно масло кое ги отстранува болките во грбот и зглобовите

Немојте постојано да пиете аналгетици – подгответе домашен мелем кој ги отстранува болките и тегобите Алтернативната медицина има решение за речиси сите здравствени проблеми па така и за болките во грбот и зглобовите кои спаѓаат во најчестата болка на денешницата ...

Read More »

Благодарение на ова чудесно растение живее со ХИВ 30 години!

Благодарение на ова чудесно растение живее со ХИВ 30 години!

Корејскиот црвен женшен, во таа земја познат како „hongsam“, е медицинско растение кое ефективно веќе 30 години го чува имунитетот на пациент заразен со ХИВ, објавиле истражувачи од Јужна Кореја. Пациентот на кој вируст ХИВ му е дијагностициран во 1987 ...

Read More »

Рецепт од Д-р Чатхурведи против рак и разни заболувања

Рецепт од Д-р Чатхурведи против рак и разни заболувања

Овој рецепт е напишан од  Д-р Прембабу Чатхурведи, чија идеја била да се прошири и да го користат голем број на луѓе. МОРКОВ, КОМПИР И ЈАБОЛКИ Ова чудесна напивка е позната од порано. Затоа треба да се земе во предвид ...

Read More »
Scroll To Top