Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2016 / January

Monthly Archives: January 2016

Докторите го откриваат водечкиот причинител за појава на рак: Колкава е киселоста на вашиот желудник?

Докторите го откриваат водечкиот причинител за појава на рак: Колкава е киселоста на вашиот желудник?

На сите заболени лица докторите им препорачуваат да посветат посебно внимание на киселоста на желудникот, без оглед на дијагнозата. Корекцијата на киселоста е токму таа критична алка којашто е неопходна за оздравување. Токму ниската киселост во желудникот е водечки извор ...

Read More »

Бабин лек против грчеви во мускулите

Бабин лек против грчеви во мускулите

Доколку често добивате грчеви во мускулите, тоа значи дека вашето тело не е доволно хидрирано. Хидратацијата е неопходна за пренос на електролити, како натриум и магнезиум до клетките во телото. За да спречите појава на грчеви конзумицијата на овој сок ...

Read More »

Еве зошто имате вртоглавици

Еве зошто имате вртоглавици

Вртоглавицата е синдром, кој се манифестира дури кај млади и здрави луѓе. Без оглед на возраста постојат неколку најчести причини за појавата на вртоглавица: 1. Низок крвен притисок Тој е меѓу најчестите причини за вртоглавица. Драстичното намалување на притисокот води до ...

Read More »

Мерете притисок на двете раце може да ви го спаси животот

Мерете притисок на двете раце може да ви го спаси животот

Кога го мерите крвниот притисок, сторете го тоа на двете раце. На овој начин би можеле да откриете рани знаци за срцеви болести. Во светот годишно умираат над 17,3 милиони луѓе од срцеви заболувања, што според СЗО претставува 30 отсто ...

Read More »

Чуваркуќа, лимон, мед – лек за хемороиди

Чуваркуќа, лимон, мед – лек за хемороиди

Лимонот се мие добро и се става во вода со една лажичка сода бикарбона и се остава да одстои 1 час. Потоа повторно го миете добро и го  сечете на кришки, и заедно со 300 грама  чисти листови чувар куќа ...

Read More »

Слабокрвни сте – природни лекови кои делуваат

Слабокрвни сте – природни лекови кои делуваат

Слабокрвноста или анемијата може да се лекува со препарати кои се збогатени со железо. Лекувањето на анемијата трае подолг период, дури и до шест месеци, а важно е да се напомене дека оваа болест не се лечи со витамински препарати ...

Read More »

Тајната на долговечноста: Пијте кафе, јадете во исто време, погледнете се голи во огледалото

Тајната на долговечноста: Пијте кафе, јадете во исто време, погледнете се голи во огледалото

Светски познатиот специјалист за канцер д-р Дејвид Агус во својата книга советува мали животни промени кои можат да ви донесат долг и здрав живот. 1. Прво и најважно – не заборавајте од време на време голи да се погледнете внимателно ...

Read More »

Враснат нокт – како сами дома да си помогнете со овие бабини лекови

Враснат нокт – како сами дома да си помогнете со овие бабини лекови

Потопете го ноктот во врела вода. Со тоа ноктот ќе омекне. Потоа со помош на стерилизирана игла подигнете го враснатиот нокт и ставете мало парче памук под него. Со тоа, ноктот ќе добие правилен правец на растење. Парчето памук менувајте ...

Read More »

Очите навестуваат мозочен удар – еве на што да внимавате

Очите навестуваат мозочен удар – еве на што да внимавате

Еден преглед на очите кај специјалист може да ви даде информации не само за видот, туку и за состојбата на голем број витални органи во телото. Австралиските научници од Универзитетот во Канбера дошле до заклучок дека по измените и оштетувањето ...

Read More »

Сувите смокви – лек за маснотии во крвта

Сувите смокви – лек за маснотии во крвта

Доколку забележите наслаги од масно ткивo со жолта боја, во облик на плочки или чворчиња на горниот капак од окото, или на некој други делови од телото, проверетe ја својата крвна слика. Ова може да бидат првите симптоми на болеста. ...

Read More »
Scroll To Top