Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / November

Monthly Archives: November 2015

ТЕСТ – кој открива дали пушачот е близу до рак на белите дробови

ТЕСТ – кој открива дали пушачот е близу до рак на белите дробови

Ќелиите од носот и устата реагираат поинаку на инфрацрвената светлина кај луѓето кои се подложни и оние кои немаат опасност да развојат рак на белите дробови. Резултатите на тие тестови би можеле да помогнат во порано откривање на рак на ...

Read More »

Настинати сте? Тогаш ноќеска спијте со МОКРИ ЧОРАПИ!

Настинати сте? Тогаш ноќеска спијте со МОКРИ ЧОРАПИ!

Иако веројатно не звучи толку пријатно носењето мокри чорапи во кревет помага при симптоми на настинка и грип. Верувале или не, оваа влажна стратегија може да Ви помогне да ги ублажите симптомите на треска затоа што крвта повторно ќе цирклулира ...

Read More »

Научен доказ дека можеме да се лечиме самите

Научен доказ дека можеме да се лечиме самите

Лиса Ранкин е име кое ќе го запомните денес. Причината за тоа е нејзиниот говор кој има големи шанси да ви ги покаже научните докази за плацебо ефектот на нас.Лиса дискутира за начинот на кој нашите мисли влијаат на нашата ...

Read More »

Имате болки во рацете и нозете – Пробајте го ова!

Имате болки во рацете и нозете – Пробајте го ова!

Болките во рацете и нозете се секојдневие на многумина, посебно повозрасни лица. Се што треба да направите е следново: Земете едно мала кафена лажичка камфор, смелен и истолчен, и исто толку смелен бибер, па промешајте ги во чаша чист алкохол ...

Read More »

Природен лек кој се става во папокот а ги лекува грипот, стомачните болки …

Природен лек кој се става во папокот а ги лекува грипот, стомачните болки …

Ова е време кога лесно може да настинете или да добиете грип, стомачен вирус или кашлица, а за да го спречите тоа најчесто се „труете“ со најразлични лекови. Но тоа не е неопходно бидејќи ви откриваме природен лек која ќе ...

Read More »

Еве како да си го спасите животот од срцев удар – Правете го ова со устата без престанување!

Еве како да си го спасите животот од срцев удар – Правете го ова со устата без престанување!

Повеќето луѓе кога ќе доживеат срцев удар се скоро беспомошни. Лушето чие срце чука неправилно и почнуваат да се осеќаат лошо имаат само 10 секунди пред да изгубат свест. Меѓутоа можете сами да си помогнете така што ќе кашлате, енергично ...

Read More »

ВИДЕО: Неверојатно – гулаб открива дали имате рак

ВИДЕО: Неверојатно – гулаб открива дали имате рак

Гулабите имаат вроден инстинкт да го препознаат малигното ткиво, покажуваат истражувачите. Научници дресирале гулаби да разликуваат микроскопски снимки од канцерогено и здраво ткиво на дојките, така што ги наградувале гулабите за секој точен одговор. Птиците сега се докажуваат на дело ...

Read More »

За 3 дена успеале да се ослободат од акните – ЕВЕ КАКО (Видео)

За 3 дена успеале да се ослободат од акните – ЕВЕ КАКО (Видео)

Близначките кои постигнаа слава на Јутуб откриваат како успеале да се ослободат од акните на лицето за само неколки месеци така што ја промениле диетата. Нина и Ранда Нелсон од мали нозе јаделе вегетаријанска храна и упорно го заобиколувале месото. ...

Read More »

Домашни лекови за затнат нос и воспалени синуси

Домашни лекови за затнат нос и воспалени синуси

Затнатиот нос е чест термин кој се користи за проблематичната назална конгестија, која ако не се третира рано ќе резултира со синусни проблеми, па дури и блокада на носот и неколку сериозни проблеми. Причините за затнатиот нос можат да бидат ...

Read More »

Исплачете се – еве што се лечи плачењето

Исплачете се – еве што се лечи плачењето

Плачењето е начин на кој ги исфрлуваме негативните емоции, а покрај тоа, солзите се своевидна одбрана од бактерии или реакција на некои хемикалии. Солзите не мора да значи дека се нешто лошо и знак на слабост, а еве зошто е ...

Read More »
Scroll To Top