Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / September

Monthly Archives: September 2015

Модар патлиџан – неверојатно што се лечи, гастритис, ишијас, реума, рак ..

Модар патлиџан – неверојатно што се лечи, гастритис, ишијас, реума, рак ..

Модриот патлиџан (Solanum melongena) има широко и разгрането стебло со височина која што достигнува и до 70 сантиметри, а го красат исклучително големи зелени листови. Плодовите од модриот патлиџан се исклучително хранливи, а се разликуваат според облиците и боите. Најпознат ...

Read More »

Не ве фаќа сон, со овој трик ќе заспиете за 60 секунди

Не ве фаќа сон, со овој трик ќе заспиете за 60 секунди

1. Издишете го целиот воздух низ устата гласно. 2. Затворете ја устата, вдишете тивко низ носот и во мислите бројте до четири. 3. Задржете го воздухот броејќи до седум. 4. Повторно издишете го цел воздух низ устата гласно и тоа ...

Read More »

За грчеви кај бебиња, воспаленија, грозница, кожни проблеми, изгореници – камилица

За грчеви кај бебиња, воспаленија, грозница, кожни проблеми, изгореници  – камилица

Богатиот состав на камилицата со етерични масла, витамин Ц, ниацин, протеини и многу други активни состојки ја прават оваа тревка лидер помеѓу останатите. Најкарактеристична состојка од сите е етеричното масло азулен кое многу лесно испарува па поради тоа не се ...

Read More »

Спречување на кивањето може да предизвика мозочен удар

Спречување на кивањето може да предизвика мозочен удар

Додека киваме, воздухот низ нашите ноздри лета со брзина до 160 километри на час, а ако го стопираме кивањето, целиот притисок се сели во некој друг дел од телото кој може да настрада. Начинот на кивање се разликува дома или ...

Read More »

10 Симптоми на рак кои сите ги игнорираат

10 Симптоми на рак кои сите ги игнорираат

Некои од симптомите можат да бидат и доста чести, но голем број од мажите, како и жените ги игнорираат. Погледнете кои се 10те најчести симптоми на ракот: 1. Краток здив Еден од првите знаци за ракот на белите дробите, а ...

Read More »

Рецепти за рак на простатата на Батулин

Рецепти  за рак на простатата на Батулин

Јуриј Батулин, исцелител, психолог, биоенергичар и автор на сопствен систем за самоизлекување и на познатата “Енциклопедија за самоисцелување” вели дека кај многу болести на машките полни органи, вклучувајќи ги и туморите, како ефикасни се покажале следните рецепти: о Рецепт 1 ...

Read More »

Лимоновиот сок е волшебен – еве зошто

Лимоновиот сок е волшебен – еве зошто

Богатството на витамин Ц не е единствената предност на лимонот – имено, може да замени дел од маснотиите во многу јадења зашто им дава извонреден вкус и ја намалува калориската вредност. На пример (за 1 порција), ако салатата ја зачините ...

Read More »

НЕВЕРОЈАТЕН БАБИН ЛЕК – Лечи болки во грлото и крајниците за само 4 часа!

НЕВЕРОЈАТЕН БАБИН ЛЕК – Лечи болки во грлото и крајниците за само 4 часа!

Напиток против воспаление на грлото и крајниците – рецепт: 80гр измелени семки од ким (кимел, обичен ким, лат. Carum carvi) полиjте ги со 200мл вода и варете 15 минути. Ќе добиете густа растеглива маса, која личи на талог од кафе. ...

Read More »

Сувата кајсија прави чуда за вашето здравје – за коски, срце, нерви, крв …

Сувата кајсија прави чуда за вашето здравје – за коски, срце, нерви, крв …

Сувите кајсии содржат голем процент на белковини, влакна, витамини, минерали и шеќер, што ги прави идеални за секој почеток на денот. Го намалуваат стресот и го регулираат варењето. Магнезиумот е минерал кој доминира кај кајсијата, го намалува стресот, додека витаминот ...

Read More »

Кубанска вакцина го претвора ракот во хронично заболување – посебно рак на бели дробови

Кубанска вакцина го претвора ракот во хронично заболување – посебно рак на бели дробови

Кубанска вакцина против рак на белите дробови го трансформира канцерот во хорнично заболување и ги одржува во живот пациентите кои редовно ја примаат, тврди кубанскиот имунолог Педро Камило Родригес. Родригес, кој е раководител на тимот што ја создаде терапевтската вакција ...

Read More »
Scroll To Top