Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / July (page 2)

Monthly Archives: July 2015

12 трикови како да заспиете на жешково

12 трикови како да заспиете на жешково

Не сте единствени, токму поради високите температури квалитетниот и цврст сон многу тешко се остварува. Но, со овие 12 правила ќе успеете да си го вратите мирниот и цврст сон: Оставете воздухот да струи Ставете вентилатор наспроти прозорот, а потоа ...

Read More »

Литар масло од смил 1.800 евра

Литар масло од смил 1.800 евра

Еден литар масло од смил (медитеранска билка со латински назив Helichrysum italicum) моментално чини рекордни 1.800 евра, а купувачите на тоа течно злато од ароматични билки кое се произведува во Далмација чекаат на ред. Маслото го произведува фабриката Смилја во ...

Read More »

Праски – за видот и бубрезите

Праски – за видот и бубрезите

Праската содржи 80-90% вода, а малку калории, па е одлична како диуретик и средство за чистење на организмот. Покрај тоа, содржи и корисни хранливи материи како што се бета-каротен, белковини, масти, влакна, растителна маст, биотин, калциум, магнезиум, натриум, органски киселини, ...

Read More »

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Не ги игнорирајте: Соновите укажуваат на болестите кои што ни се закануваат

Човечката потсвест почнува да ги анализира активно информациите за време на спиењето, особено сигналите на внатрешните органи. Дијагностиката на разни заболувања во зависност од содржината на соништата за првпат научно е оправдана од страна на  докторот на медицински науки Василиј ...

Read More »

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Чудно ама делува – може да се лечите со Алуминиумска фолија – еве како

Ако ве мачат болки во вратот, грбот, рамениците, колената, или имате болка во петата која не ви дозволува да застанете на неа, можете на болното место да ставите фолија. На ваше изненадување и среќа, по одредено време, болката исчезнува. Следниот ...

Read More »

Еве за што се се добри Ф’стаците

Еве за што се се добри Ф’стаците

Еден плод содржи само три до четири калории. Ф’стаците имаат најмалку калории од сите останати оревести плодови. Ф’стаците содржат повеќе калиум од сите останати оревести плодови, а калиумот влијае на снижување на нивото на кортизолот, хормонот на стресот. Јадењето ф’стаци ...

Read More »

Која храна не смеете да ја јадете на плажа?

Која храна не смеете да ја јадете на плажа?

Доколку сте некаде на одмор и уживате на сонце и жешкиот песок, еве еден совет која храна треба да ја избегнувате додека сте на плажа. Некои намирници создаваат гасови и подуеност во стомакот, па избегнувајте ги доколку сакате да ве ...

Read More »

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто МОРА да јадете Урми

Еве зошто треба да јадете барем седум урми дневно – тежат околу 70 грама, па ако ги земеш автоматски примаш 70 мг калциум кој е добар за коските, зглобовите и нервите, 35 мг фосфор кој е храна за мозокот и ...

Read More »

Еве како да го исчистите вашето тело од Генетски Модифицирана храна и пестициди

Еве како да го исчистите вашето тело од Генетски Модифицирана храна и пестициди

Детоксикацијата може да му падне тешко на вашето тело и да предизвика широк спектар на алармантни несакани ефекти. Меѓу материите кои треба да ги отстраните од вашето тело најчесто се токсични хемикалии од остатоци од пестициди, нус-производи од ГМО храна, ...

Read More »

За брадавици, псоријаза… Не ја фрлајте кората од банана: ЕВЕ за што може да ви се најде!

За брадавици, псоријаза… Не ја фрлајте кората од банана: ЕВЕ за што може да ви се најде!

Истражувањата покажале дека конзумација на само две банани дневно обезбедува енергија доволна за 90 минутна напорна работа. Меѓутоа, кората од бананата не е помалку важна од самиот плод! Ви пренесуваме 7 начини на употреба на кората 1. Избелување на забите – ...

Read More »
Scroll To Top