Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Free songs
Home / 2015 / June

Monthly Archives: June 2015

Излечете ја сами парадентозата дома – руски лек

Излечете ја сами парадентозата дома – руски лек

Малку сушен ѓумбир во прав ставете во устата и со јазикот размачкајте го по непцата. Ова правете го секој ден, по секое јадење, особено ако не сте имале можност веднаш да ги измиете забите. Задолжително користете ѓумбир откако ќе ги ...

Read More »

Пијалак кој ќе ви го промени животот- Златно млеко

Пијалак кој ќе ви го промени животот- Златно млеко

Главната состојка на ова златно млеко е куркумата, која има повеќе од 150 потенцијално тераписки функции, а богата е со антиоксидансни, противвоспалителни и антиканцерогени својства. куркумата го стабилизира шеќерот во крвта Индијците овој зачин не само што го користат во ...

Read More »

Ослободете се од главоболката – со овие лекови за само 60 секунди

Ослободете се од главоболката – со овие лекови за само 60 секунди

Молив Кога сме нервозни и под стрес, често потсвесно ги стискаме забите, со што го заморуваме мускулот кој ја поврзува вилицата со слепоочницата, а тоа резултира со главоболка. За да го спречите тоа, едноставно гризнете дрвен молив. Тоа ќе ја ...

Read More »

Прополисот за 8 секунди ја уништува кандида албиканс

Прополисот за 8 секунди ја уништува кандида албиканс

Во лабораториски услови е докажано дека прочистениот прополис ја уништува кандида албиканс за само осум секунди. За борба против габичните инфекции се препорачува земање витамин Ц, најмалку трипати дневно по 1 г секогаш во комбинација со лиофилизиран матичен млеч. Се ...

Read More »

Домашно лекување на акни со три состојки

Домашно лекување на акни со три состојки

1/2 лук 1/2 лажичка масло од јојоба 1-2 капки етерично масло од чајно дрво Начин на приготвување: Ситно исецкајте го лукот, по што неопходно е да додадете масло од јојоба и чајно дрво. Избришете го лицето и намачкајте ги мозолчињата ...

Read More »

ВИДЕО: Со еден допир спречете ги мачнините и гадењето

ВИДЕО: Со еден допир спречете ги мачнините и гадењето

Мачнините и нагоните на гадење се навистина непријатни, но со помош на оваа „финта“ лесно ќе може да се ослободите од нив. На раката има точка која е наречена Р6, која ќе ја пронајдете со помош на видеото. Со помош ...

Read More »

Направија „Таблетата против стареење“

Направија „Таблетата против стареење“

Неверојатна вест го обиколи светот за тоа дека научниците пронашле начин да се забави, односно одложи стареењето, и тоа ниту помалку ниту повеќе туку со таблета метформин Оваа таблета моментално се користи за лечење дијабетес тип 2, а студиите предложија ...

Read More »

Нова метода за интервенција на клиниката за неврохирургија

Нова метода за интервенција на клиниката за неврохирургија

55-годишен пациент со вродена аномалија на крвните садови на мозокот вчера е успешно опериран  на клиниката за неврохирургија. Интервенцијата е извршена по новата метода  ендоваскуларна хирургија, која  на клиниката се изведува по втор пат, со помош на специјалисти од Словенија. ...

Read More »

Природно лечење на “бело прање”

Природно лечење на “бело прање”

“Бело прање” кај жените се појавува поради повеќе фактори. Овој секрет го предизвикуваат разни воспаленија на матката, габични заболувања, стрес, а може да биде и последица од користење на некои лекови. Секретот, односно “бело прање” е нормална појава кај жените ...

Read More »

Природни лекови за ГАСТРИТ

Природни лекови за ГАСТРИТ

Кокос:  Водата од кокос е одличен лек против гастритис. Му ги овозможува на желудникот неопходните минерали и витамини. Желудникот со овој лек се навраќа кон својата нормална функција и за време на оваа диета која трае 24 часа не се ...

Read More »
Scroll To Top